UNICEF potępia zabójstwo uczniów w północnowschodniej Nigerii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Dakar, Senegal, 26 lutego 2014 – UNICEF wyraża oburzenie z powodu brutalnego zabójstwa przez niezidentyfikowanego, uzbrojonego bandytę 45 dzieci między 13 a 17 rokiem życia w Federal Government College w Buni Yobe w Nigerii.

W najwyższym możliwym stopniu potępiamy ten okrutny atak na uczniów – powiedział Regionalny Dyrektor na Zachodnią i Centralną Afrykę, Manuel Fontaine. Utraciliśmy wiele młodych osób. Wielu studentów i nauczycieli jest pozbawionych prawa do edukacji. Ataki na dzieci i szkoły są nie do przyjęcia w żadnym wypadku.

UNICEF jest głęboko zaniepokojony powtarzającymi się atakami na szkoły w północnowschodniej Nigerii, zwłaszcza w kontekście szerzącego się w regionie strachu i przemocy. Od czerwca 2013 roku cztery zbrojne ataki doprowadziły do  zamknięcia wielu placówek. Tysiące uczniów od wielu miesięcy nie ma dostępu do formalnej edukacji.

Kiedy atakowana jest szkoła, a celem są uczniowie, zagrożone jest nie tylko ich życie – kradnie się przyszłość całego narodu - dodał Fontaine.

UNICEF przesyła wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim rodzicom oraz społecznościom dotkniętym tym bezsensownym czynem i wzywa do wzmocnienia wysiłków na rzecz ochrony dzieci w Nigerii.

Zobacz również

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

3 choroby, które nadal zagrażają dzieciom

Szczepionki są jednym z największych osiągnięć w dziedzinie medycyny. Za ich pomocą możemy chronić dzieci m.in. przed cholerą, malarią i polio. Dzięki szczepieniom najmłodsi mogą dorastać w zdrowiu i prawidłowo się rozwijać. Mimo to po raz pierwszy od 30 lat jesteśmy świadkami największego trwałego spadku wyszczepialności wśród dzieci.

Więcej
Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej