FaceBook

Akcje

 • Pomoc dla dzieci na Ukrainie

  Wraz z eskalacją konfliktu na Ukrainie dramatycznie rośnie liczba dzieci potrzebujących pilnej pomocy. Szacuje się, że około 5 mln osób, w tym 1,7 mln dzieci cierpi z powodu trwających walk. Jednym z nich jest Ania z Doniecka. Poznaj jej historię.

    link
  więcejCzytaj...
 • UNICEF Sudan Południowy

  UNICEF Sudan Południowy: w Sudanie Południowym trwa największy kryzys żywnościowy na świecie. Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, apeluje o pomoc! Bez podjęcia natychmiastowych działań 50 tys. dzieci umrze z głodu w najbliższym czasie. Walka z czasem trwa! Ale nie myśl teraz o tej przerażającej liczbie, pomyśl o tym jednym głodującym dziecku, które czeka na Twoje wsparcie. Za pomocą tej strony przekaż darowiznę, która uratuje mu życie.

    link
  więcejCzytaj...
 • Republika Środkowoafrykańska

  Tony ma 12 miesięcy i walczy o życie w szpitalu dziecięcym w Bangui. Cierpi z powodu niedożywienia. Jest już pod opieką lekarzy, ale w ośrodku brakuje sprzętu
  i leków.

  Republika Środkowoafrykańska pogrążona jest w chaosie. Od 2,5 roku w kraju trwa wojna domowa. Sytuacja jest tragiczna - tysiące dzieci od wielu miesięcy pozbawionych jest podstawowej opieki medycznej. Szpital w Bangui to jedyny szpital dziecięcy w tym kraju.

    link
  więcejCzytaj...
 • Akcja ratunkowa UNICEF

  Była noc. Nasz dom ma 3 piętra, a my byliśmy wtedy na parterze. Zobaczyłam, że nasi kuzyni nie żyją, a dom sąsiadów się pali. Mama kazała mi pilnować siostry, więc zapałam ją mocno i uciekałam najszybciej jak umiem. Dom został zbombardowany. Ulice były pełne martwych ludzi, wśród których było też ciało mojej koleżanki. Schowaliśmy się w szkole z innymi. Szkoła też została zbombardowana. Teraz nie ma już gdzie pójść. Nigdzie nie jest bezpiecznie. Nasze życie to nieustający strach.

  To może być historia 6-letniej Jayleen z Vanuatu, 10-letniego Ahmada z Syrii lub 12-letniej Shachd z Iraku. Niestety takich historii są miliony. Wszędzie tam, gdzie toczy się wojna, lub gdzie klęski żywiołowe odbierają najmłodszym dzieciństwo. 

  Możesz im pomóc! UNICEF niesie natychmiastową pomoc humanitarną ofiarom konfliktów lub klęsk żywiołowych. Dzięki Tobie zapewnimy dzieciom pomoc ratującą życie: wodę, żywność, lekarstwa i schronienie. Jak pomóc?

  Nie czekaj – przekaż darowiznę. Twoja pomoc ratuje życie dziecka.

    link
  więcejCzytaj...
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.