FaceBook

Akcje

 • UNICEF Sudan Południowy

  UNICEF Sudan Południowy: w Sudanie Południowym trwa największy kryzys żywnościowy na świecie. Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, apeluje o pomoc! Bez podjęcia natychmiastowych działań 50 tys. dzieci umrze z głodu w najbliższym czasie. Walka z czasem trwa! Ale nie myśl teraz o tej przerażającej liczbie, pomyśl o tym jednym głodującym dziecku, które czeka na Twoje wsparcie. Za pomocą tej strony przekaż darowiznę, która uratuje mu życie.

    link
  więcejCzytaj...
 • Republika Środkowoafrykańska

  Tony ma 12 miesięcy i walczy o życie w szpitalu dziecięcym w Bangui. Cierpi z powodu niedożywienia. Jest już pod opieką lekarzy, ale w ośrodku brakuje sprzętu
  i leków.

  Republika Środkowoafrykańska pogrążona jest w chaosie. Od 1,5 roku w kraju trwa wojna domowa. Sytuacja jest tragiczna - tysiące dzieci od wielu miesięcy pozbawionych jest podstawowej opieki medycznej. Szpital w Bangui to jedyny szpital dziecięcy w tym kraju.

    link
  więcejCzytaj...
 • Głos Dzieci

  8 milionów Europejczyków użyczyło swojego głosu dzieciom w sytuacjach kryzysowych - UNICEF i UE podsumowują kampanię „Głos Dzieci”, w którą w Polsce zaangażował się Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Piłkarz odwiedził obóz dla syryjskich uchodźców w Jordanii i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. 

   

  więcejCzytaj...
 • Akcja ratunkowa UNICEF

  Była noc. Nasz dom ma 3 piętra, a my byliśmy wtedy na parterze. Zobaczyłam, że nasi kuzyni nie żyją, a dom sąsiadów się pali. Mama kazała mi pilnować siostry, więc zapałam ją mocno i uciekałam najszybciej jak umiem. Dom został zbombardowany. Ulice były pełne martwych ludzi, wśród których było też ciało mojej koleżanki. Schowaliśmy się w szkole z innymi. Szkoła też została zbombardowana. Teraz nie ma już gdzie pójść. Nigdzie nie jest bezpiecznie. Nasze życie to nieustający strach.

  To może być historia 10-letniej Ani z Ukrainy, 6-letniej Nayatay z Sudanu Południowego lub 12-letniej Shachd z Iraku. Niestety takich historii są miliony. Wszędzie tam, gdzie toczy się wojna, dzieci są świadkami nieludzkiej krzywdy. Same stają się ofiarami przemocy, a te, którym uda się znaleźć tymczasowe schronienie, umierają z powodu chorób i niedożywienia.

  Możesz im pomóc! UNICEF niesie natychmiastową pomoc humanitarną wszędzie tam, gdzie odgłosy strzelaniny nie dają dzieciom zasnąć. Dzięki Tobie zapewnimy dzieciom pomoc ratującą życie: wodę, żywność, lekarstwa i schronienie. Jak pomóc?

  Nie czekaj – przekaż darowiznę. Twoja pomoc ratuje życie dziecka.

   

    link
  więcejCzytaj...
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.