FaceBook

Akcje

 • POMAGAM UNICEF

   

  Henry Dixon ma dopiero rok. Cierpi z powodu ostrego niedożywienia.
  Jest tak słaby, że gaśnie w oczach. 
   

  Dzięki Twojemu wsparciu możemy uratować dzieci takie jak Henry. Twoje comiesięczne darowizny pozwolą UNICEF zapewnić dzieciom pomoc, której tak bardzo potrzebują. Lekarstwa, żywność, czysta woda i natychmiastowa pomoc w sytuacji kryzysu humanitarnego – to wszystko będzie możliwe dzięki Tobie! UNICEF365 to coś więcej niż adopcja na odległość. To program dla wyjątkowych ludzi, którzy chcą pomagać nie jednemu, ale wielu dzieciom każdego dnia.
   

  Dołącz do nas już dziś. Dzieci takie jak Henry Dixon nie mogą czekać.

   

  więcejCzytaj...
 • Republika Środkowoafrykańska

  Tony ma 12 miesięcy i walczy o życie w szpitalu dziecięcym w Bangui. Cierpi z powodu niedożywienia. Jest już pod opieką lekarzy, ale w ośrodku brakuje sprzętu
  i leków.

  Republika Środkowoafrykańska pogrążona jest w chaosie. Od 1,5 roku w kraju trwa wojna domowa. Sytuacja jest tragiczna - tysiące dzieci od wielu miesięcy pozbawionych jest podstawowej opieki medycznej. Szpital w Bangui to jedyny szpital dziecięcy w tym kraju.

    link
  więcejCzytaj...
 • Głos Dzieci

  8 milionów Europejczyków użyczyło swojego głosu dzieciom w sytuacjach kryzysowych - UNICEF i UE podsumowują kampanię „Głos Dzieci”, w którą w Polsce zaangażował się Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Piłkarz odwiedził obóz dla syryjskich uchodźców w Jordanii i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. 

   

  więcejCzytaj...
 • Akcja ratunkowa UNICEF

  Była noc. Nasz dom ma 3 piętra, a my byliśmy wtedy na parterze. Zobaczyłam, że nasi kuzyni nie żyją, a dom sąsiadów się pali. Mama kazała mi pilnować siostry, więc zapałam ją mocno i uciekałam najszybciej jak umiem. Dom został zbombardowany. Ulice były pełne martwych ludzi, wśród których było też ciało mojej koleżanki. Schowaliśmy się w szkole z innymi. Szkoła też została zbombardowana. Teraz nie ma już gdzie pójść. Nigdzie nie jest bezpiecznie. Nasze życie to nieustający strach.

  To może być historia 8-letniej Ayi z Palestyny, 6-letniej Nayatay z Sudanu Południowego lub 12-letniej Shachd z Iraku. Niestety takich historii są miliony. Wszędzie tam, gdzie toczy się wojna, dzieci są świadkami nieludzkiej krzywdy. Same stają się ofiarami przemocy, a te, którym uda się znaleźć tymczasowe schronienie, umierają z powodu chorób i niedożywienia.

  Możesz im pomóc! UNICEF niesie natychmiastową pomoc humanitarną wszędzie tam, gdzie odgłosy strzelaniny nie dają dzieciom zasnąć. Dzięki Tobie zapewnimy dzieciom pomoc ratującą życie: wodę, żywność, lekarstwa i schronienie. Jak pomóc?

  Nie czekaj – przekaż darowiznę. Twoja pomoc ratuje życie dziecka.

   

    link
  więcejCzytaj...
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.
Nie pokazuj więcej tego powiadomienia.