FaceBook

1 procent podatku dla UNICEF

Jeden procent dla UNICEF
       

KRS:  0000 107 957

Jak przekazać jeden procent? To bardzo proste!

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpiszesz:

  • numer KRS:  0000 107 957
  • kwotę 1% swojego podatku

W składanym zeznaniu  możesz wyrazić zgodę, aby UNICEF otrzymał Twoje dane osobowe, dzięki czemu będziesz na bieżąco informowany o tym, jak wykorzystujemy zebrane środki oraz jakie akcje pomocy dzieciom prowadzimy.

1 procent podatku dla UNICEF

Następnie w ustawowym terminie musisz złożyć zeznanie podatkowe w swoim urzędzie skarbowym:

do 1 lutego 2017 r. PIT-28

do 30 kwietnia 2017 r. PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39

Jeśli zajdzie taka potrzeba i złożysz korektę zeznania rocznego w terminie do 30 czerwca 2017 r. (albo do 31 marca 2017 r. odnośnie PIT-28), to również możesz wskazać 1% i kwota zostanie przekazana zgodnie z deklaracją korygującą.

Kwoty 1% podatku nie wpłacasz sam na konto bankowe UNICEF Polska. Na podstawie Twojego zeznania podatkowego naczelnik urzędu skarbowego sam przekaże pieniądze organizacji w lipcu lub sierpniu 2017 r. 

Pobierz formularze PIT:

Formularz PIT-28

Formularz PIT-36

Formularz PIT-37

Formularz PIT-38

Formularz PIT-29

Pamiętaj: jesteś wśród osób, dzięki którym każdego roku ratujemy 7 milionów dzieci!

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa działająca na rzecz dzieci. Od ratujących życie szczepień, przez budowę szkół, po natychmiastową pomoc w sytuacji klęski humanitarnej - robimy wszystko, aby dzieciom żyło się lepiej. Pracujemy w małych wioskach i z rządami państw, bo uważamy, że każde dziecko, niezależnie od miejsca urodzenia, koloru skóry czy religii ma prawo do zdrowego i bezpiecznego dzieciństwa.

Zobacz nasze aktualne akcje

Usługi wsparcia w wypełnieniu formualrzy PIT realizowane są w programie PITax.pl Łatwe podatki.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.