FaceBook

1 procent podatku dla UNICEF

1 procent podatku na UNICEF

Przekazując 1% podatku UNICEF jesteś wśród osób, dzięki którym każdego roku ratujemy 7 milionów dzieci!

1% podatku dla UNICEF KRS:  0000107957

Twój 1% podatku ratuje życie dzieci w sytuacjach kryzysowych! Dzięki Tobie dostarczymy żywność, leki i wodę pitną dzieciom, którym wojny i klęski żywiołowe odebrały dzieciństwo. UNICEF Polska jako organizacja pożytku publicznego prowadzi swoje działania dzięki hojności Darczyńców. Jednym ze sposobów wsparcia organizacji ze statusem OPP jest przekazanie 1 procenta podatku podczas wypełniania zeznania podatkowego.

Jak przekazać jeden procent? To bardzo proste!

Wystarczy, że w odpowiedniej rubryce formularza zeznania podatkowego wpiszesz:

  • numer KRS:  0000107957
  • kwotę 1% swojego podatku

W składanym zeznaniu  możesz wyrazić zgodę, aby UNICEF otrzymał Twoje dane osobowe, dzięki czemu będziesz na bieżąco informowany o tym, jak wykorzystujemy zebrane środki oraz jakie akcje pomocy dzieciom prowadzimy.

Następnie w ustawowym terminie musisz złożyć zeznanie podatkowe w swoim urzędzie skarbowym:

Formularz PIT-28 - do końca stycznia 2020 r.

Formularze PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39 - do 30 kwietnia 2020 r. 

Jeśli zajdzie taka potrzeba i złożysz korektę zeznania rocznego w terminie do 30 czerwca 2020 r. (albo do 31 marca 2020 r. odnośnie PIT-28), to również możesz wskazać 1% i kwota zostanie przekazana zgodnie z deklaracją korygującą.

Składasz zeznanie PIT-37 lub PIT-38? W tym roku obowiązek wypełnienia rozliczeń bierze na siebie Krajowa Administracja Skarbowa.

W celu przekazania 1% na organizację pożytku publicznego możesz uzupełnić wniosek o informację, na jaki cel chcesz przekazać swój 1% podatku i następnie zaakceptować zmiany.

Kwoty 1% podatku nie wpłacasz sam na konto bankowe UNICEF Polska. Na podstawie Twojego zeznania podatkowego naczelnik urzędu skarbowego sam przekaże pieniądze organizacji w lipcu lub sierpniu 2020 r. 

Zobacz nasze aktualne akcje

Darmowy Program PIT dostarcza Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.