FaceBook

Biznes we współpracy na rzecz dzieci. UNICEF Polska na Targach CSR

Biznes we współpracy na rzecz dzieci. UNICEF Polska na Targach CSR

© Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

Warszawa, 21 marca 2018 r. – UNICEF jest jednym z inicjatorów strategicznej współpracy z biznesem. Już 12 kwietnia 2018 r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędą się Targi CSR, na których UNICEF Polska przybliży ideę współpracy organizacji z partnerami biznesowymi. Gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, światowej sławy sportowiec, czterokrotny mistrz olimpijski oraz Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

UNICEF to organizacja humanitarna i rozwojowa, która od ponad 70 lat działa na rzecz dzieci na świecie. Pomysłodawcą UNICEF i jego współzałożycielem był Polak, dr Ludwik Rajchman. Warto podkreślić, że organizacja przez 55 lat od momentu swojego powstania pomagała dzieciom w Polsce. Współpraca przedsiębiorstw z UNICEF daje im szansę na włączenie się w rozwiązywanie problemów dotyczących dzieci, budując przy tym świadomość społeczeństwa na temat problemów globalnych. Rodzaj współpracy dopasowany jest do charakteru firmy, aby przyniosła ona jak najlepsze rezultaty dla obu stron.

UNICEF to organizacja godna zaufania. Jako Ambasador Dobrej Woli byłem w zniszczonej wojną Syrii i widziałem, jak fantastyczną pracę wykonuje UNICEF oraz jak realnie zmienia na lepsze życie dzieci. Warto, aby świat biznesu angażował się we współpracę z UNICEF, bo dzięki temu obie strony odnoszą korzyści: firmy wzmacniają swój wizerunek i we współpracy z UNICEF mogą wypełniać misję ratowania zdrowia i życia dzieci, mówi Robert Korzeniowski.

Gościem specjalnym będzie Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF

© UNICEF/Rostkowski

UNICEF ściśle współpracuje zarówno z korporacjami, jak również z lokalnymi firmami. Na polskim rynku działają globalni partnerzy UNICEF, m.in. Procter and Gamble (marka Pampers), IKEA, Starwood, H&M, a także regionalni, jak np. ICT Poland (marka Foxy) i Claire’s oraz lokalne, prężnie działające firmy, takie jak ITAKA, Nałęczów Zdrój (marka Cisowianka) i Centrum Medyczne Damiana. Myśląc o zaangażowaniu małych i średnich przedsiębiorstw w swoje działania, UNICEF Polska opracował program „Firmy z sercem”, adresowany właśnie do tej grupy odbiorców. Program pozwala mniejszym podmiotom łączyć założenia biznesowe z elementami społecznej odpowiedzialności.

Targi CSR, którym patronuje UNICEF, upłyną w tym roku pod hasłem „Biznes we współpracy…”. Roberta Korzeniowskiego będzie można spotkać przy stoisku UNICEF Polska, a także podczas panelu dotyczącego „Roli biznesu w osiągnięciu Celów Zrównoważonego Rozwoju”. Organizatorem Targów CSR jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Data publikacji: 21.03.2018

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.