FaceBook

Dobre Dukaty niosą pomoc dzieciom!

Ponad 328 tys. złotych na rzecz dzieci na Madagaskarze to efekt drugiej już edycji programu charytatywnego „Reszta w Twoich rękach”. Zebrane pieniądze pomogą w budowie szkół, wykształceniu nauczycieli oraz pozwolą na zakup niezbędnych przyborów szkolnych.

UNICEF oraz Mennica Polska podsumowały tegoroczną edycję programu „Reszta w Twoich Rękach”. Jego celem było zebranie środków na budowę szkół i edukację dla najbiedniejszych dzieci na Madagaskarze. Kampanię kolejny raz wsparła Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Dzięki ofiarności Polaków oraz zaangażowaniu partnerów sprzedano tysiące wybitych w Mennicy Polskiej Dobrych Dukatów. Jeden krążek wystarczy, by UNICEF zapewnił zeszyty i ołówki dla trojga dzieci na Madagaskarze. Dochód z akcji, który zostanie przekazany na rzecz UNICEF, wyniósł ponad 328 tys. złotych – mówi Tadeusz Steckiewicz, Prezes i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej.

To już kolejny rok naszej współpracy z Mennicą Polską. W tym roku celem programu jest zapewnienie najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru dostępu do edukacji. – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Magdalenie Różczce, Ambasador Dobrej Woli UNICEF, której wyjątkowe zaangażowanie i entuzjazm pomogły z sukcesem zrealizować drugą edycję programu „Reszta w Twoich Rękach”.

Sprzedaż Dobrych Dukatów prowadzona była od 14 kwietnia do 1 września w kilkuset sklepach sieci OBI, Deichmann, E.Leclerc, 5.10.15 oraz WSS Społem Śródmieście. Uzyskane w czasie dwóch edycji programu środki dla UNICEF wynoszą łącznie 795,4 tys. złotych.

Zasady programu są bardzo proste. Podczas codziennych zakupów wystarczy poprosić w kasie o wydanie reszty w Dobrych Dukatach. Dobry Dukat wprowadzony do powszechnego obiegu generuje dochód, który w całości zostaje przekazany na rzecz UNICEF.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom i Partnerom, którzy wzięli udział w tegorocznej akcji „Reszta w Twoich rękach”.
{vmgallery id=57}

Data publikacji: 10.10.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.