FaceBook

Dyrektor Generalny UNICEF Anthony Lake pojechał do Pakistanu odwiedzić obszary najbardziej dotknięte powodzią

Islamabad 29 sierpnia 2010 r. - W poniedziałek 30 września Dyrektor Generalny UNICEF Anthony Lake przyjechał do Pakistanu, aby zobaczyć tereny najbardziej dotknięte powodzią. Podczas swojego pobytu będzie mógł przyjrzeć się, jak UNICEF intensyfikuje swoje działania, aby pomóc milionom ludzi dotkniętych powodzią. Zawłaszcza kobietom i dzieciom, które znajdują się w najgorszej sytuacji.

W poniedziałek Pan Lake uda się do Chardadda - dzielnicy znajdującej się w Pukhtoonkhaw Khyber, gdzie najbardziej widać ogrom zniszczeń wywołanych powodzią. Głównym celem jego podróży będzie odwiedzenie szkół, które obecnie stały się schronieniem dla tysiąca rodzin. UNICEF dostarcza im m.in. czystą wodę, zestawy do higieny osobistej oraz zajmuje się odbudowywaniem systemów sanitarnych.

We wtorek 31 sierpnia Pan Lake wraz z Dyrektorem Wykonawczym Światowego Programu Żywnościowego (WFP), Panią Jasette Sheeran, odwiedzi obszary dotknięte powodzią w Mulatn Division w prowincji Pendżab.

Tego samego dnia o godzinie 17:00 w hotelu Serena w Islamabadzie odbędzie się konferencja z udziałem Anthony’ego Lake, Jasette Sheeran oraz Dyrektora Generalnego UNCESCO Iriny Bokovej. Zostanie wówczas przedstawione sprawozdanie z działalności humanitarnej Organizacji Narodów Zjednoczonych w ramach pomocy i odbudowywania obszarów dotkniętych powodzią w Pakistanie.

Akcja humanitarna UNICEF w Pakistanie koncentruje się na dostarczaniu wody pitnej, żywności, urządzeń sanitarnych oraz zapewnieniu opieki zdrowotnej najbardziej potrzebującym. Każdego dnia UNICEF dystrybuuje wodę pitną dla 2 mln ludzi. Poprzez zapewnienie odpowiednich warunków sanitarnych, możemy skuteczniej zapobiegać epidemii chorób przenoszonych drogą wodną. Zapewniamy również żywności dla tysiąca dzieci cierpiących z powodów niedożywienia.

Data publikacji: 30.08.2010

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.