FaceBook

Dyrektor Generalny UNICEF Anthony Lake z wizytą w Pakistanie

Dyrektor Generalny UNICEF wraz z Dyrektor Generalną Światowego Programu Żywieniowego (WFP) 31 sierpnia wezwali społeczność międzynarodową do zwiększenia skali pomocy dla ofiar powodzi w Pakistanie.

Anthony Lake (UNICEF) i Josette Sheeran (WFP) wizytowali Muzzafargarh – dzielnicy
w prowincji Pendżab, jednej z najbardziej zniszczonych podczas dramatycznych wydarzeń, jakie miały miejsce w Pakistanie.

„Sytuacja jest coraz gorsza, kryzys nasila się” – mówi Sheeran. „W momencie zalania przez powódź gospodarstw domowych ludzie stracili źródło dochodów. Są głodni, bezdomni i zdesperowani – sytuacja jest krytyczna. Musimy kontynuować i wzmocnić zaangażowanie na rzecz społeczności w Pakistanie w czasie tego niewyobrażalnego kryzysu”.

Podczas swojej wizyty Anthony Lake i Josette Sheeran odwiedzili szkołę, która obecnie stała się schronieniem dla tysiąca ludzi, którzy utracili swoje domy. Mogli zobaczyć
na własne oczy, jak UNICEF dostarcza zestawy higieny osobistej oraz gotowe do spożycia wysokokaloryczne produkty dla małych dzieci, które zapobiegają wczesnym skutkom niedożywienia.

„To, co dzisiaj zobaczyłem, przekonało mnie, że musimy zwiększyć nasze działania humanitarne, aby móc skutecznie zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób oraz nieszczęściu miliona rodzin, w szczególności dzieciom oraz kobietom” – mówi Lake. „Jesteśmy tu dzisiaj i będziemy długoterminowo aby nieść pomoc społeczeństwu.”

UNICEF jest na miejscu i każdego dnia dostarcza wodę pitną dla około 2 mln ludzi. Niesie również pomoc w zakresie higieny i urządzeń sanitarnych, aby skuteczniej zapobiegać wybuchowi epidemii chorób zakaźnych.

Data publikacji: 02.09.2010

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.