FaceBook

Forum Dla Dzieci w Angoli

W przyszłym tygodniu w Angoli obędzie się V Forum Dla Dzieci, podczas którego ONZ, rząd, współpracujący z nim partnerzy i co ważne, także same dzieci będą oceniać skuteczność działań podjętych na rzecz prawidłowego rozwoju najmłodszych obywateli tego kraju.

Angola jest jednym z niewielu państw, w których rząd zobowiązał się do szczególnej troski
o przestrzeganie praw dzieci i zapewnienie im prawidłowego rozwoju. Podjęte przez Angolę zobowiązania na rzecz dzieci stanowią fundament dwuletnich planów sporządzonych przez ministerstwa i organizacje pozarządowe, jak również wyznaczają kierunek działań UNICEF
w tym kraju.

V Forum Dla Dzieci poprzedzi zaplanowane na najbliższy weekend I-sze Forum Dzieci,
na które zaproszono przedstawicieli najmłodszych obywateli ze wszystkich prowincji Angoli. Spotkanie będzie okazją do tego, aby dzieci podzieliły się swoimi doświadczeniami
i spostrzeżeniami. Będą miały okazję do zaproponowania własnych rozwiązań
zmierzających do poprawy sytuacji dzieci w Angoli. Ich pomysły i zalecenia zostaną przedstawione podczas V Forum Dla Dzieci, które odbędzie się w dniach 22 – 24 czerwca.

Forum Dla Dzieci będzie doskonałą okazją do wdrożenia w życie, popieranej przez UNICEF, polityki i sposobów walki z przemocą, niedożywieniem i rejestracją noworodków.
Dla UNICEF jest to również wyjątkowa możliwość, by zwrócić szczególną uwagę rządu
Angoli na sytuację dzieci w tym kraju. Jest szansa, by wspólnie opracować plan działań
na przyszłość, dzięki któremu żadne dziecko nie będzie wykluczone ze społeczeństwa
ani pozbawione szans na prawidłowy rozwój.

Data publikacji: 16.06.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.