FaceBook

IKEA kolejny raz wspiera działania UNICEF

Pomiędzy 02 listopada i 24 grudnia 2010 roku, IKEA Social Initiative przekaże 1 euro z każdej zabawki pluszowej i dwóch książeczek dla dzieci opowiadających o pluszakach, sprzedanych w sklepach IKEA na całym świecie, na rzecz projektów UNICEF i Save the Children, by wspierać edukację dzieci w trudnej sytuacji życiowej. Od początku kampanii w 2003 roku, firma wspólnie z jej klientami zebrała 23,7 miliony euro. Środki te pomogły poprawić warunki życia ponad 8 milionom potrzebujących dzieci. W tym roku IKEA ma nadzieję, na zebranie kolejnych 10 milionów euro.

Kampania Soft Toys 2010 rozpoczyna przedświąteczny sezon w sklepach IKEA. Od początku kampanii w 2003 roku firma wsparła projekty w około 40 krajach Centralnej i Wschodniej Europy, w Azji i Afryce.

Szacuje się, że 72 miliony dzieci na całym świecie nie mają szansy na pójście do szkoły. Projekty UNICEF i Save the Children dążą do poprawy poziomu nauczania najbardziej potrzebujących dzieci. Edukacja jest jedną z najlepszych inwestycji w rozwój dzieci i stwarza możliwości, które mają wpływ na przyszłe pokolenia. Fundusze z tegorocznej Kampanii Soft Toys przyczynią się do zapewnienia lepszych warunków do nauki zarówno dla dziewczynek jak i dla chłopców, dostępu do wody i toalet, umożliwienie nauki dzieciom niepełnosprawnym i pochodzącym z mniejszości etnicznych, zapewnienie pomocy naukowych i szkolenie nauczycieli z technik przyjaznego modelu nauczania.

By uczcić rocznicę uchwalenia Konwencji o prawach dziecka, która zmieniła postrzeganie i sposób traktowania dzieci na całym świecie, IKEA rozszerza zasięg Kampanii „1 euro to majątek”. IKEA Social Initiative przekaże 1 euro z każdego produktu z asortymentu IKEA dla Dzieci (meble, dodatki i inne zabawki) oraz każdego dania dziecięcego sprzedanego w dniach 18-24 grudnia.

Data publikacji: 03.11.2010

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.