FaceBook

Korzeniowski vs. Korzeniowski Pojedynek mistrzów sportu dla UNICEF

Pojedynek mistrzów sportu dla UNICEF

Dwóch mistrzów sportu staje do pojedynku w zupełnie nowej dla siebie dyscyplinie, jaką jest triathlon. 5 sierpnia Paweł Korzeniowski i Robert Korzeniowski zmierzą się na dystansie sprinterskim (0,75 km pływania – 20 km jazdy na rowerze i 5 km biegu).

Rywalizacja, oprócz sportowego, będzie miała także wymiar charytatywny. Organizator imprezy ufundował czek na kwotę 15 000 złotych, który wręczy UNICEF Polska zwycięzca pojedynku.

Na tym jednak nie koniec. Obydwaj mistrzowie chcą pomnożyć kwotę przekazaną przez organizatora Enea IRONMAN 70.3 Gdynia powered by Herbalife i w trakcie swoich przygotowań do startu w imprezie będą prowadzić zbiórkę na wybrany przez siebie cel. 

Robert Korzeniowski zdecydował się na pomoc dzieciom w ogarniętej wojną Syrii. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Roberta wejdź na stronę unicef.pl/robertkorzeniowski i już dziś przekaż darowiznę.

Paweł Korzeniowski zdecydował się na pomoc głodującym dzieciom w Sudanie Południowym. Jeśli chcesz dołączyć do drużyny Pawła wejdź na stronę unicef.pl/pawelkorzeniowski i wesprzyj go swoim datkiem.

Cieszymy się, że obok wyzwań sportowych, zawodnicy i kibice będą mieli możliwość zrealizować cele społeczne i pomóc dzieciom w sytuacjach kryzysowych, a jednym z inicjatorów tego działania jest Robert Korzeniowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF Polska. Podoba nam się również szerokie podejście organizatora imprezy do działań społecznych, edukacyjnych oraz odpowiedzialności biznesowej. Niecierpliwie czekamy na wyniki pojedynku, mówi Katarzyna Kordziak-Kacprzak, Dyrektor ds. Fundraisingu w UNICEF Polska.

My z kolei cieszymy się, że niezależnie od tego, kto wyjdzie zwycięsko z tego pojedynku, to i tak wygrają dzieci, którym UNICEF Polska pomoże dzięki naszemu zaangażowaniu, mówi Michał Drelich, dyrektor zarządzający Sport Evolution. Gorąco zachęcamy wszystkich uczestników naszej imprezy, ale także kibiców i wszystkich ludzi dobrej woli, by dołączyli do naszej akcji. Wasze wpłaty będą z pewnością dla Pawła i Roberta ogromną motywacją i zobowiązaniem do tego, by dać z siebie wszystko na zawodach, dodaje Michał Drelich.

--- 

IRONMAN® to największy cykl zawodów triathlonowych na świecie obecny w ponad 50 państwach. Co roku 300.000 sportowców ze 180 krajów świata udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych (Anything is possible). W Polsce odbywają się dwie imprezy na licencji World Triathlon Corporation – Enea 5150TM Warsaw oraz Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife.

Enea IRONMAN® 70.3® Gdynia powered by Herbalife to największe zawody triathlonowe w Europie Środkowo – Wschodniej. W zawodach startuje co roku około 4 tysięcy sportowców z kilkudziesięciu krajów świata.

Data publikacji: 10.04.2017

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Zobacz także

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.