FaceBook

Marka Pampers ufunduje ponad 4 miliony szczepionek, które pomogą uratować życie dzieci

Dobiegła końca trzecia edycja wspólnej akcji Pampers i UNICEF „1 paczka = 1 ratująca życie szczepionka”, której celem jest ochrona życia dzieci w najbardziej zagrożonych tężcem regionach świata. W ciągu 3 miesięcy jej trwania, od stycznia do marca 2011, dzięki hojności
i zaangażowaniu polskich rodziców, marka Pampers zebrała fundusze na zakup 4 milionów szczepionek, które pomogą uratować życie dzieci i ich mam. Polską edycję akcji już po raz drugi wsparła aktorka i mama 5 dzieci, Małgorzata Ostrowska-Królikowska.

Tężec jest chorobą, o której Europa już niemal zapomniała. Jednak w rozwijających się regionach świata wciąż stanowi ona śmiertelne zagrożenie. Szacuje się, że co roku, z powodu zakażenia bakterią tężca umiera ok. 59 000 dzieci i matek, choć aby temu zapobiec wystarczy szczepienie.

W ramach trwającej od 2006 roku globalnej współpracy Pampers i UNICEF, do tej pory udało się uchronić przed tężcem już 100 milionów kobiet i ich dzieci. Do właśnie zakończonej w Polsce trzeciej edycji akcji mógł przyłączyć się każdy – kupując dowolny produkt Pampers oznaczonych logo UNICEF. Mechanizm jest bardzo prosty: za każdą taką paczkę pieluszek lub chusteczek marka Pampers przekazuje organizacji UNICEF równowartość jednej szczepionki przeciwtężcowej. W tym roku akcję mogli wspierać także polscy internauci – fani profilu Pampers Polska – którzy klikając „Lubię to” przyczyniali się do ufundowania kolejnej szczepionki.

Pampers - marka obecna w Polsce od prawie 20 lat, od pół wieku dba o rozwój dzieci na całym świecie. Pampers to nie tylko jednorazowe pieluszki i chusteczki najwyższej jakości. To także grono specjalistów Instytutu Pampers (pediatrów, dermatologów, psychologów dziecięcych, położnych
i pielęgniarek), którzy pomagają rodzicom w zdobywaniu wiedzy o rozwoju oraz potrzebach niemowlęcia i małego dziecka. Pampers stale współpracuje z wieloma organizacjami pozarządowymi, charytatywnymi, a także ogromną liczbą placówek medycznych i szkół rodzenia po to, by wspierać zdrowy rozwój maluchów i wspomagać młodych rodziców.

UNICEF jest organizacją humanitarną od ponad 60 lat walczącą o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony. UNICEF jest liderem programów szczepień prowadzonych w krajach rozwijających się, dostarcza tam 40% szczepionek dla dzieci. Jednym z priorytetowych działań UNICEF jest wyeliminowanie tężca u noworodków i młodych matek. Dzięki pracy UNICEF i jego partnerów od 1980 roku śmiertelność na tę chorobę zmniejszyła się pięciokrotnie.

Data publikacji: 07.04.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.