FaceBook

Oświadczenie Dyrektora Generalnego UNICEF, Anthony Lake'a w sprawie trzęsienia ziemi w Japonii

Nowy Jork, 14 marca 2011 roku – W obliczu katastrofy w Japonii UNICEF przekazuje wyrazy głębokiego współczucia z powodu tragicznej śmierci tak wielu osób. Ta podwójna katastrofa, potężne trzęsienie ziemi i tsunami, pogrążyła kraj i nas, jego przyjaciół, w głębokim smutku, a nowe zagrożenia spowodowane następstwami trzęsienia ziemi pozostają troską nas wszystkich.

Podczas sytuacji kryzysowych o tak niszczycielskich rozmiarach najbardziej zagrożone są dzieci. Współpracując blisko z Komitetem Narodowym Japonii zaoferowaliśmy nasze wsparcie by chronić dzieci dotknięte tragedią i zapewnić im niezbędne wsparcie podczas nadchodzących dni.

Nasze myśli i modlitwy są z mieszkańcami Japonii, jednego z najbardziej hojnych narodów. Pozostajemy w gotowości, by nieść im pomoc w tych najtrudniejszych chwilach, podobnie jak oni wielokrotnie okazywali wsparcie potrzebującym.

Data publikacji: 15.03.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.