FaceBook

Rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci „Reszta w Twoich rękach”

Rozpoczęła się trzecia edycja ogólnopolskiej kampanii na rzecz dzieci „Reszta w Twoich rękach” – charytatywny Dobry Dukat UNICEF jest już w obiegu!

W tym roku prosząc o wydanie reszty w Dobrych Dukatach pomagamy dzieciom w Gruzji. Program, już po raz trzeci, wspiera Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Honorowy patronat nad kampanią, której główne hasło brzmi „Pomóżmy dzieciom w Gruzji cieszyć się szkołą”, objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska.

msc_3444 new_500

Połowa rodzin w Gruzji żyje poniżej granicy ubóstwa. Spadek zamożności społeczeństwa zagraża dostępowi dzieci do podstawowych usług, takich, jak edukacja na odpowiednim poziomie. Niektóre dzieci w wieku szkolnym są zmuszone porzucić szkołę i pracować,
by wesprzeć finansowo rodzinę. Trudności w dostępie do edukacji mają dzieci niepełnosprawne i dzieci należące do mniejszości etnicznych. UNICEF pracuje w Gruzji
od 1993 roku. Prowadzi szereg programów związanych z zapewnieniem dzieciom dostępu
do edukacji, w tym edukacji dzieci niepełnosprawnych oraz dzieci w wieku przedszkolnym. Opiekuje się dziećmi ulicy i dziećmi – uchodźcami.

Dwie poprzednie edycje akcji (2010 i 2011 rok) przyniosły łącznie ponad 770 tysięcy PLN.
W tym roku Dobre Dukaty są dostępne w sklepach 5.10.15, Abra, Black Red White, E.Leclerc, Komfort, MarcPol, Monnari, OBI, Solar, Społem Śródmieście, Traffic, Weltbild, oraz drogeriach Aster i Natura, perfumeriach Douglas i kinach Kinads. Partnerem programu jest także firma kurierska OPEK. „Każdy Dobry Dukat to realne wsparcie dzieci, którymi opiekuje się UNICEF. Pięć złotych to dla wielu niewielka kwota, a dla potrzebujących dzieci w Gruzji oznacza prawdziwą pomoc i zmianę na lepsze. ” – mówi Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Często słyszymy – „Chciałbym pomóc, ale to dla mnie za skomplikowane, nie wiem jak” – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. „Akcja „Reszta w Twoich rękach” umożliwia to każdemu w bardzo prosty sposób. Widzisz sklep, który wydaję resztę w Dobrych Dukatach? Poproś o nie i pomóż dzieciom! Jeden Dobry Dukat wystarczy by zapewnić dziecku z Gruzji dojazd i powrót ze szkoły”.

uni109423

Patronat honorowy nad programem objęła Małżonka Prezydenta RP, Pani Anna Komorowska, swoją decyzję uzasadniając słowami „inicjatywa ta, dzięki której w tym roku zebrane pieniądze mają być przeznaczone na wsparcie edukacji szkolnej w Gruzji, zasługuje na duże uznanie”.

Dobre Dukaty UNICEF zostały wybite w Mennicy Polskiej przez tych samych mincerzy i na tych samych prasach monetarnych, co monety wybijane dla Narodowego Banku Polskiego i innych emitentów spoza Polski. - „To małe dzieła sztuki, które łączą w sobie wartość numizmatyczną, artystyczną i dobroczynną. Zachęcam do ich kolekcjonowania”- mówi Grzegorz Zambrzycki, Prezes Zarządu i Dyrektor Naczelny Mennicy Polskiej.

dobrydukat2012

Dobre Dukaty UNICEF dostępne będą w oznakowanych punktach handlowych i usługowych
w całym kraju od 30.maja do 30.września 2012 r. UNICEF Polska uruchomił specjalną stronę internetową www.dobrydukat.pl, na której znajduje się pełna lista punktów handlowych w których dostępny jest Dobry Dukat. Patronami medialnymi programu Reszta w Twoich rękach są Pani Domu, Przyjaciółka, Twoje dziecko i portal babyonline.pl
III edycję kampanii Reszta w Twoich Rekach wsparł kompozytor utworu „Sen” p. Janusz Bielecki przekazując fragment kompozycji do wykorzystania w spocie kinowym reklamującym naszą akcję.

{vmgallery id=73}

Data publikacji: 31.05.2012

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.