FaceBook

Twoje 5 zł może odmienić życie dziecka na Madagaskarze – rusza właśnie II edycja ogólnopolskiej kampanii UNICEF i Mennicy Polskiej „Reszta w Twoich rękach”!

„Reszta w Twoich rękach” to charytatywny program oparty na Dobrym Dukacie, krążku monetarnym dostępnym w wybranych punktach handlowych. W tym roku dochód z akcji przeznaczony zostanie na rzecz dzieci z Madagaskaru. Dobre Dukaty UNICEF i Mennicy Polskiej pozwolą na budowę szkół, wykształcenie nauczycieli oraz zakup niezbędnych przyborów szkolnych. Kampanię kolejny raz wspiera Magdalena Różczka, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Program „Reszta w Twoich rękach” powstał z inicjatywy UNICEF i Mennicy Polskiej specjalnie po to, aby pomóc dzieciom z krajów rozwijających się. Pierwsza edycja tego projektu (2010 r.) zakończyła się dużym sukcesem – dzięki zaangażowaniu i wsparciu ludzi dobrej woli udało się zebrać sumę 442 tys. złotych. W tym roku celem programu jest zapewnienie najmłodszym mieszkańcom Madagaskaru dostępu do edukacji. Nawet podstawowe wykształcenie umożliwi im lepszy start w dorosłość i wyrwanie się z kręgu ubóstwa.

Zasady programu są bardzo proste. Wystarczy podczas codziennych zakupów poprosić w kasie o wydanie reszty w Dobrym Dukacie. Tłoczone specjalnie na tę okazję krążki można zdobyć w sklepach i punktach usługowych biorących udział w programie „Reszta w Twoich rękach”. W tym roku do akcji przyłączyły się m.in.: OBI, 5.10.15, Deichmann i Społem Śródmieście.

Jeden Dobry Dukat wystarczy, by UNICEF zapewnił zeszyty i ołówki dla trojga dzieci na Madagaskarze. Każdy z nas ma prawo do edukacji.
Jest to przecież jedno z podstawowych praw człowieka. Szkoła to drugi dom, w którym dzieci nabywają niezbędną do życia wiedzę i umiejętności. – mówi Magdalena Różczka, Ambasadorka Dobrej Woli UNICEF. Dobry Dukat to niewielki wydatek, który pozwoli dzieciom na Madagaskarze dłużej cieszyć się dzieciństwem i da im szansę na lepszą przyszłość.

Dzięki akcji UNICEF i Mennicy Polskiej słowa „reszta w Twoich rękach” nabrały zupełnie innego znaczenia – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Tak niewielkim wysiłkiem można zrobić tak wiele. Dobry Dukat powinien znaleźć się
w każdym portfelu.

5_dobrych_dukatow_2 5_dobrych_dukatow_1

Mennica Polska od 245 lat produkuje monety i medale. Nasi mincerze wykonali Dobre Dukaty w zgodzie z najlepszymi praktykami menniczymi,
aby były one ozdobą kolekcji numizmatycznych tysięcy kolekcjonerów w Polsce i na świecie. Zachęcamy do wspierania akcji i kolekcjonowania charytatywnych dukatów - dodaje Tadeusz Steckiewicz, Prezes Mennicy Polskiej.

Dobre Dukaty dostępne będą w specjalnie oznakowanych sklepach i punktach usługowych biorących udział w programie
„Reszta w Twoich rękach” od 14 kwietnia do 1 września 2011 r. Więcej informacji na stronie internetowej: www.dobrydukat.pl

Data publikacji: 14.04.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.