FaceBook

UNICEF Polska: Już 1,5 mln złotych pomocy dla dzieci w Sudanie Południowym!

Sudan_1

© UNICEF/Ryeng

Warszawa, 25 stycznia 2019 r. – UNICEF w Polsce zebrał już ponad 1,5 mln złotych na wsparcie dla dzieci w Sudanie Południowym. Środki pomogą w leczeniu najmłodszych cierpiących z powodu niedożywienia.

 „Uratuj dziecko w Sudanie Południowym” to akcja prowadzona przez UNICEF Polska od listopada ubiegłego roku. Poprzez stronę unicef.pl/sudan można przekazać darowiznę na rzecz ratowania życia i zdrowia dzieci w tym afrykańskim kraju, gdzie ćwierć miliona najmłodszych jest zagrożonych śmiercią głodową.

W ciągu dwóch miesięcy Darczyńcy z Polski przekazali ponad 1,5 mln złotych. Ogromnie im za to dziękujemy, bo za tę kwotę jesteśmy w stanie uratować wiele istnień. Jednocześnie nie ustajemy w wysiłkach, aby nieść pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci w Sudanie Południowym, mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Sudan_2

© UNICEF/Ryeng

Wojna w Sudanie Południowym trwa już 5 lat. Brak bezpieczeństwa żywnościowego i dostępu do czystej wody dotknął ponad połowę mieszkańców kraju, którzy walczą o przetrwanie każdego dnia. W najgorszej sytuacji są dzieci cierpiące na skutek niedożywienia. Lata konfliktu zdewastowały gospodarkę Sudanu Południowego. Wysoka inflacja spowodowała, że większość podstawowych produktów żywnościowych jest zbyt droga dla wielu rodzin, co zaostrza poziom niedożywienia wśród dzieci.

Wśród dzieci dotkniętych niedożywieniem w Sudanie Południowym są bliźniaczki: Elizabeth i Madelina. Dziewczynki w ostatnim czasie już kilka razy były przyjmowane do szpitala wspieranego przez UNICEF. Po dwutygodniowym leczeniu w końcu nastąpiła poprawa stanu ich zdrowia. W leczeniu niedożywienia UNICEF stosuje pastę terapeutyczną złożoną z orzeszków ziemnych. Jedna saszetka pasty kosztuje zaledwie 1,50 zł. Wystarczą 3 saszetki dziennie, aby niedożywione dziecko przybrało na wadze kilogram. Teraz Elizabeth i Madelina dochodzą do zdrowia i mogą być wypisane do domu.

Sudan_3

© UNICEF/Campeanu

Dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF finansuje w Sudanie Południowym:

  • Pomoc dla dzieci znajdujących się w ośrodkach zdrowia położonych na szczególnie zagrożonych obszarach oraz w miejscach, gdzie do tej pory dzieci skrajnie niedożywione nie miały dostępu do odpowiedniej terapii.
  • Wyposażenie ośrodków zdrowia w leki i sprzęt, w celu zapewnienia pełnej możliwości leczenia dzieci cierpiących z powodu niedożywienia.
  • Dostarczenie gotowej do spożycia żywności terapeutycznej (pasta, mleko terapeutyczne i herbatniki wysokoenergetyczne), która ratuje życie najbardziej niedożywionych dzieci.
  • Szkolenia personelu w zakresie rozpoznawania i leczenia niedożywienia wśród dzieci.
  • Edukację w zakresie dobrych praktyk żywieniowych i zdrowotnych wśród lokalnych społeczności.

Pomóc można wchodząc na stronę unicef.pl/sudan i przekazując darowiznę. Kampanię wspiera Artur Żmijewski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF.

Dołącz do akcji:

Data publikacji: 25.01.2019

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.