FaceBook

UNICEF Polska rozpoczął zbiórkę na rzecz ofiar suszy w Rogu Afryki

Sytuacja milionów mieszkańców Rogu Afryki pogarsza się. Ponad 2 miliony dzieci w Somalii potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej, a pół miliona z nich jest skrajnie niedożywionych. UNICEF Polska przekazał już 100 000 PLN na rzecz dzieci dotkniętych przez suszę i apeluje do darczyńców o natychmiastową pomoc.

UNICEF Polska włączył się w akcję pomocy humanitarnej dla Rogu Afryki. Dzięki szybkiej zgodzie otrzymanej od MSWiA uruchomione zostało specjalne konto bankowe, na które można przekazać wsparcie dla ofiar suszy. Potrzebne jest około 32 miliony dolarów, aby zapewnić pomoc ratującą życie milionów chorych dzieci i ich matek w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

W rejonie Rogu Afryki życie blisko 11 milionów ludzi jest zagrożone. Somalia to epicentrum kryzysu. Znajduje się tam ponad 80% osób poszkodowanych przez suszę. – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Każdego dnia tysiące kobiet i dzieci uciekają z Somalii w poszukiwaniu wody, żywności i schronienia. Bez natychmiastowego wsparcia problem braku żywności będzie się pogłębiać.

Sytuacja w Rogu Afryki to prawdziwy dramat - konflikt w Somalii, wzrost cen paliw i żywności, susza. W wielu miejscach ludzie są zbyt słabi i wycieńczeni, by wyruszyć w poszukiwaniu pomocy dla siebie i swoich bliskich. Susza jest również klęską dla rolników i pasterzy w Kenii
i Etiopii, których przetrwanie jest uzależnione od deszczu.

UNICEF ściśle współpracuje ze swoimi partnerami na obszarach dotkniętych klęską żywiołową. Poprzez programy terapeutyczne wspiera mieszkańców Rogu Afryki w leczeniu ostrego niedożywienia, dostarcza leki i szczepionki zapobiegające chorobom, zapewnia dostęp do czystej wody. UNICEF buduje również dla dzieci tymczasowe szkoły i dostarcza zestawy „Szkoła w pudełku” oraz zwiększa zakres działań mających na celu ochronę najmłodszych przed przemocą i wykorzystywaniem.

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i podziel się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 20.07.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.