UNICEF potępia zabójstwo uczniów w północnowschodniej Nigerii

Ten tekst przeczytasz w 1 minutę.

Dakar, Senegal, 26 lutego 2014 – UNICEF wyraża oburzenie z powodu brutalnego zabójstwa przez niezidentyfikowanego, uzbrojonego bandytę 45 dzieci między 13 a 17 rokiem życia w Federal Government College w Buni Yobe w Nigerii.

W najwyższym możliwym stopniu potępiamy ten okrutny atak na uczniów – powiedział Regionalny Dyrektor na Zachodnią i Centralną Afrykę, Manuel Fontaine. Utraciliśmy wiele młodych osób. Wielu studentów i nauczycieli jest pozbawionych prawa do edukacji. Ataki na dzieci i szkoły są nie do przyjęcia w żadnym wypadku.

UNICEF jest głęboko zaniepokojony powtarzającymi się atakami na szkoły w północnowschodniej Nigerii, zwłaszcza w kontekście szerzącego się w regionie strachu i przemocy. Od czerwca 2013 roku cztery zbrojne ataki doprowadziły do  zamknięcia wielu placówek. Tysiące uczniów od wielu miesięcy nie ma dostępu do formalnej edukacji.

Kiedy atakowana jest szkoła, a celem są uczniowie, zagrożone jest nie tylko ich życie – kradnie się przyszłość całego narodu - dodał Fontaine.

UNICEF przesyła wyrazy najgłębszego współczucia wszystkim rodzicom oraz społecznościom dotkniętym tym bezsensownym czynem i wzywa do wzmocnienia wysiłków na rzecz ochrony dzieci w Nigerii.

Zobacz również

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Dołącz do naszego Zespołu w UNICEF Polska - Wsparcie Działu Obsługi Darczyńców

Więcej
Raport Roczny UNICEF Polska. Sprawdź, jak działaliśmy w 2023 roku

Raport Roczny 2023 UNICEF Polska

Pomimo rosnących wyzwań dzięki ogromnemu wsparciu i zaangażowaniu Darczyńców docieraliśmy wszędzie tam, gdzie najmłodsi najbardziej nas potrzebowali. Efekty naszej pracy oraz obszary działań podsumowaliśmy w Raporcie Rocznym 2023 UNICEF Polska.

Więcej
10 faktów o wodzie, które warto znać

10 faktów o wodzie, które warto znać

Woda odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Szczególnie wrażliwe na jej brak są dzieci, które coraz częściej nie mają do niej dostępu. Bez wody nie da się przeżyć. Potrzebujemy nie tylko jej źródeł, ale także tego, aby były one bezpieczne i sprawdzone.

Więcej