FaceBook

Wywiad z Chrisem Tidey z zespołu UNICEF

Wywiad z Chrisem Tidey z zespołu UNICEF, który pomaga ofiarom suszy w obozie
w Daddab

Czy możesz opisać sytuację pracowników i wolontariuszy UNICEF w Rogu Afryki?
Jak wygląda ich dzień i na czym polega ich praca?


Tutaj w Dadaab zespół UNICEF pracuje codziennie z niesamowitą energią – to naprawdę inspirujące. Godziny pracy są ekstremalnie długie od 12 do 16 godzin na dobę. Wolontariusze pracują w bardzo trudnych warunkach, w skrajnym upale i brudzie. Załoga UNICEF jest wesoła i oddana swojej pracy.

Gdzie dokładnie Ty i wolontariusze UNICEF przebywacie w Dadaab? Jak wygląda wasze życie tutaj?


Załoga UNICEF mieszka w małym kompleksie w bliskim sąsiedztwie obozów wraz z innymi agencjami i organizacjami pozarządowymi. Większość z nas żyje w bardzo skromnych warunkach, w namiotach dwu, a nawet trzy osobowych. Moje buty cały czas są pełne piasku.

Jak sobie radzicie z tym wszystkim, co Was tu spotyka i czego doświadczacie każdego dnia?

Wielu z nas widziało sceny chwytające za serce, które prawdopodobnie nigdy nie zostaną przez nas zapomniane. Dzisiaj na przykład, poznałem trzyletniego chłopca, cierpiącego
z powodu bardzo ciężkiego niedożywienia. Ważył mniej niż pięć kilo i ledwie mógł utrzymać prosto swoją głowę. Dzieci tracą rodziców. Rodzice tracą swoje dzieci. To bardzo trudne. Myślę, że zespół UNICEF stara się myśleć pozytywnie, ale przede wszystkim skupia się
na natychmiastowej pomocy. Jest dosłownie tysiące dzieci, które potrzebują naszej pomocy, więc nie ma chwili do stracenia!

Biorąc pod uwagę rozmiary kryzysu w Rogu Afryki, co możesz powiedzieć naszym darczyńcom, którzy wątpią w to, że ich pomoc może zmienić tę sytuację na lepsze?

Powiedziałbym, że ich wsparcie naprawdę pomaga. W zasadzie mógłbym powiedzieć,
że gdyby nie ich wsparcie, nie moglibyśmy robić tego, co robimy codziennie dla tutejszych dzieci. Powiedziałbym, że gdyby nie ich wsparcie, nie mógłbym pomóc dzisiaj wielu niedożywionym dzieciom. Dzieciom, które, aby wyzdrowieć dostały od nas realną pomoc
w postaci terapeutycznej żywności. Wsparcie darczyńców po prostu ratuje życie!

Jeśli chcemy uratować życie dzieci w Rogu Afryki, musimy działać natychmiast!
Natychmiast znaczy dziś!

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i podziel się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 01.08.2011

Kontakt dla mediów/ Media contact details

dr Monika Kacprzak 

Rzecznik Prasowy

(48 22) 568 03 81, 509 224 588

 mkacprzak@unicef.pl  

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.