FaceBook

Archiwum akcji

 • #JaStawiam

  Pragniemy serdecznie podziękować za wszystkie przekazane darowizny na akcję #JaStawiam oraz za każde zdjęcie pustego talerza, które dzięki zaangażowaniu naszych darczyńców zyskały niezwykłej wartości. Dzięki wszystkim, którzy włączyli się w nasze działania, prawie 2 miliony ludzi usłyszało o #JaStawiam.

  Cieszymy się, że udało nam się wspólnie dotrzeć do tak dużej liczby osób, jednak nasza pomoc jest cały czas bardzo potrzebna.

  UNICEF Polska cały czas zbiera fundusze na ratowanie życia dzieci w Afryce. Obecnie w Somalii, Sudanie Południowym i Nigerii prawie 20 milionów dzieci potrzebuje natychmiastowej pomocy!

  Nie pozwólmy, aby w dzisiejszych czasach dzieci umierały z głodu!

  Przejdź na stronę unicef.pl/afryka i przekaż darowiznę.

  Czy możemy liczyć na Twoje wsparcie?

  więcejCzytaj...
 • Pomoc dla Nepalu

  W nepalskich wioskach zniszczonych podczas trzęsienia ziemi w 2015 roku tysiące dzieci zostało pozbawionych opieki medycznej, w tym dostępu do ratujących życie szczepionek. Dlatego w 2016 roku ponownie poprosiliśmy o Wasze wsparcie i zaapelowaliśmy o darowizny na szczepienia dla dzieci w Nepalu.

  Do akcji pomocy pod hasłem #PamiętamyPomagamy włączyli się wspaniali polscy Himalaiści (Krzysztof Wielicki, Leszek Cichy i Ryszard Pawłowski) oraz sportowcy (Robert Lewandowski, Robert Korzeniowski, Mariusz Wlazły).

  Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w akcji i przekazaną pomoc.

  Dziś musimy pomóc Tuhafeniemu i innych dzieciom, które cierpią z głodu. Apelujemy o Twoje wsparcie, póki nie jest za późno! Przekaż darowiznę>>

  więcejCzytaj...
 • Uratuj dziecko w Afryce 2015

  Sytuacja w Mali była niestabilna. Misja UNICEF Polska w regionie Sikasso była pierwszą od kilku lat. Walczyliśmy o życie każdego dziecka i mamy w Mali.

  Dziękujemy za przekazaną pomoc!

  Dziś musimy pomóc Tuhafeniemu i innych dzieciom, które cierpią z głodu. Apelujemy o Twoje wsparcie, póki nie jest za późno! Przekaż darowiznę>>

   

   

  więcejCzytaj...
 • Pomoc dla dzieci na Ukrainie

  Wraz z eskalacją konfliktu na Ukrainie dramatycznie rosła liczba dzieci potrzebujących pilnej pomocy. Ponad 1,7 mln dzieci ucierpiało z powodu trwających walk. Uciekając przed śmiercią musiały opuścić swój dom i znajome miejsca, w których dorastały. Potrzebowały wody, podstawowej pomocy medycznej oraz psychologicznego wsparcia, aby znów móc uczyć się, bawić i śmiać. 

  Dziękujemy za przekazaną pomoc!

  Ponad milion dzieci w południowej i wschodniej Afryce cierpi z powodu niedożywienia i wymaga natychmiastowego leczenia. Grozi im śmierć z głodu. 

  Przekaż darowiznę na stronie unicef.pl/afryka, póki nie jest za późno! 

  więcejCzytaj...
 • UNICEF Sudan Południowy

  W 2014 roku w Sudanie Południowym trwał największy kryzys żywnościowy na świecie. Tysiące dzieci zagrożonych było niedożywieniem, setki z nich umierały z głodu. Postanowiliśmy działać natychmiast i zaapelowaliśmy do Was o ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym.

  Dziękujemy za przekazaną pomoc!

  Ponad milion dzieci w południowej i wschodniej Afryce cierpi z powodu niedożywienia i wymaga natychmiastowego leczenia. Grozi im śmierć z głodu. 

  Przekaż darowiznę na stronie unicef.pl/afryka, póki nie jest za późno! 

   

   

  więcejCzytaj...
 • Republika Środkowoafrykańska

  W 2014 roku zwróciliśmy się do Was z apelem o pomoc dla Republiki Środkowoafrykańskiej. Z powodu napiętej sytuacji politycznej i toczącej się wojny domowej w tym kraju, dramatycznie pogorszyła się sytuacja mieszkających tam dzieci. Pieniądze zebrane w ramach zbiórki zostały przeznaczone na akcję humanitarną prowadzoną przez UNICEF w tym kraju.

  Ponad milion dzieci w południowej i wschodniej Afryce cierpi z powodu niedożywienia i wymaga natychmiastowego leczenia. Grozi im śmierć z głodu. 

  Przekaż darowiznę na stronie unicef.pl/afryka, póki nie jest za późno! 

  więcejCzytaj...
 • Głos Dzieci

  8 milionów Europejczyków użyczyło swojego głosu dzieciom w sytuacjach kryzysowych - UNICEF i UE podsumowują kampanię „Głos Dzieci”, w którą w Polsce zaangażował się Robert Lewandowski, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Piłkarz odwiedził obóz dla syryjskich uchodźców w Jordanii i użyczył głosu chłopcu, który stał się ofiarą wojny w Syrii. 

  Dziękujemy za przekazaną pomoc!

  Dziś musimy pomóc dzieciom, które zimą walczą o przetrwanie. Apelujemy o Twoje wsparcie, póki nie jest za późno! Przekaż darowiznę>>

   

  więcejCzytaj...
 • Trzęsienie ziemi w Nepalu

  Pod koniec kwietnia 2015 roku potężne i tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi zdewastowało Nepal. W wyniku trzęsienia o sile 7,8 stopni w skali Richtera prawie 9 tysięcy osób straciło życie, a ponad 22 tysięcy zostało rannych. UNICEF szacował, że skutki trzęsienia ziemi dotknęły ponad 1,1 mln dzieci. Jak w każdej sytuacji kryzysowej, to one ucierpiały najbardziej i na nich skupiona była pomoc UNICEF.

  więcejCzytaj...
 • Pomoc dla ofiar tajfunu Haiyan

  8 listopada 2013 roku niewyobrażalny w skutkach tajfun uderzył w Filipiny. UNICEF był na miejscu i od pierwszych godzin niósł pomoc potrzebującym. Jako jedni z pierwszych w Polsce zaapelowaliśmy do Was o wsparcie i rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy. Dostawy pomocy natychmiast docierały na zdewastowane przez tajfun tereny. Dzięki polskim Darczyńcom tysiące dzieci, które ucierpiały na skutek tajfunu, otrzymało pomoc.

  więcejCzytaj...
 • Moje marzenie - szczepienie

  ​Dziękujemy! W imieniu rodziców dzieci w Sierra Leone pragniemy podziękować Wam, Darczyńcom UNICEF, za tak hojne wsparcie najbardziej potrzebujących dzieci z tego kraju. Za przekazane fundusze zapewnimy najmłodszym mieszkańcom Sierra Leone szczepionki przeciwko odrze, gruźlicy i polio oraz zadbamy o ich bezpieczny transport i przechowywanie.

  więcejCzytaj...
 • Pomoc dla dzieci z Syrii

  Konflikt zbrojny w Syrii trwa już prawie trzy lata, a sytuacja najmłodszych mieszkańców tego kraju od samego początku kryzysu była dramatyczna. W 2013 zaapelowaliśmy do Was o pomoc na rzecz dzieci z Syrii.

  więcejCzytaj...
 • „Chcę żyć” - uratuj dziecko w Mali

  Dzieci w Mali „chcą żyć” – wiosną 2013 roku zwróciliśmy się do Was z apelem o pomoc. Z powodu napiętej sytuacji politycznej w Mali, dramatycznie pogorszyła się sytuacja mieszkających tam dzieci. Pieniądze zebrane w ramach zbiórki zostały przeznaczone na akcję humanitarną prowadzoną przez UNICEF w tym kraju.

  więcejCzytaj...
 • Reszta w Twoich rękach

  Dobiegła końca 4. edycja akcji „Reszta w Twoich rękach”! Razem z Magdaleną Różczką, Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF i wspierającą akcję Agnieszką Więdłochą, prosiliśmy o wsparcie programów szczepień UNICEF. 

  więcejCzytaj...
 • „Umieram z głodu”

  Susze oraz trwająca od wielu lat niestabilna sytuacja wewnętrzna w Czadzie doprowadziły w 2012 roku do ogromnego kryzysu żywnościowego w tym kraju. Tysiące dzieci zagrożonych było niedożywieniem, setki z nich umierały z głodu. Postanowiliśmy działać natychmiast
  i zaapelowaliśmy do Was o ratowanie życia dzieci w Czadzie.

  Dziękujemy za przekazaną pomoc!

  Dziś musimy pomóc dzieciom, które cierpią z głodu. Apelujemy o Twoje wsparcie, póki nie jest za późno! Przekaż darowiznę>>

  więcejCzytaj...
 • 1% dla UNICEF

  Kiedyś pomagano nam. Teraz my pomóżmy!

  Przekaż swój 1% podatku UNICEF

  Każdego dnia tysiące dzieci na świecie cierpi z powodu głodu, chorób, którym umiemy zapobiegać, przemocy i braku odpowiedniej opieki. Tysiące dzieci pozbawione są dostępu do edukacji. Możesz im pomóc, przekazując 1% swojego podatku UNICEF.

  Dowiedz się więcej>>>>

  więcejCzytaj...
 • Ulice Haiti to nie miejsce dla dzieci

  W podnoszącym się po trzęsieniu ziemi kraju, osierocone i oddzielone od rodzin dzieci pozbawione są często podstawowej ochrony i opieki. Przemoc, wyzysk, porwania i nielegalne adopcje zagrażają im każdego dnia. Dlatego jeszcze raz poprosiliśmy Was o pomoc dla dzieci na Haiti.

  więcejCzytaj...
 • Klęska głodu w Rogu Afryki

  Los dzieci w Rogu Afryki, po klęsce głodu w 2011 roku, był dramatyczny. W sumie, na pomoc potrzebującym dzieciom zebraliśmy ponad 2 mln złotych!
  więcejCzytaj...
 • Faceci Ratują Dzieci

  Włączając się do akcji UNICEF Faceci Ratują Dzieci pomogłeś sfinansować program szczepień w Sierra Leone. Dzięki facetom takim jak Ty zaszczepimy przeciwko gruźlicy i polio 250 tysięcy dzieci. I to nie wszystko! Dodatkowo 800 tysięcy kobiet w ciąży otrzyma szczepionki przeciwko tężcowi, dzięki czemu ich dzieci bezpiecznie przyjdą na świat.

   

  więcejCzytaj...
 • Podaruj dzieciom czystą wodę!

  Mycie rąk - prosta czynność, którą wykonujesz kilkanaście razy dziennie - w Sierra Leone to przywilej nie dla każdego. W konsekwencji tysiące dzieci w tym kraju umierają z powodu chorób wywołanych brakiem dostępu do czystej wody i urządzeń sanitarnych. A wystarczy jedna studnia i latryna, by służyć wielu rodzinom!

  więcejCzytaj...
 • Uratuj Dziecko w Sudanie Południowym

  Lemi umiera z głodu. 

   

  W Sudanie Południowym liczba dzieci cierpiących z powodu niedożywienia sięgnęła krytycznego poziomu. Ćwierć miliona maluszków jest zagrożonych śmiercią głodową. Lemi jest jednym z nich.

  Uratuj dziecko takie jak Lemi.

  więcejCzytaj...
 • Powódź w Pakistanie

  Latem 2010 roku Pakistan nawiedziła największa od 80 lat powódź, której skutki dotknęły ponad 20 milionów osób. UNICEF od pierwszych dni powodzi prowadził na miejscu szeroko zakrojoną akcję pomocy humanitarnej.

  więcejCzytaj...
 • UNICEF na Dzień Dziecka

  Już po raz 6. zaprosiliśmy Państwa do udziału w naszej akcji „UNICEF na Dzień Dziecka”. Każdy tego dnia mógł podarować wyjątkowy prezent o podwójnej sile oddziaływania. To właśnie dzięki Państwu powstały nowe „Kąciki zabaw” w polskich szpitalach i hospicjach.

   

  więcejCzytaj...
 • Więcej Niż Dzień

  Niemal 3 tysiące dzieci, które dziś przyszły na świat umrze w ciągu 24 godzin – większość z powodów, którym łatwo zapobiec. Ocal życie nowo urodzonego dziecka i jego mamy. Wpłać darowiznę i podaruj im więcej niż dzień.

  więcejCzytaj...
 • Uwierz w Świętego Mikołaja

  Do UNICEF Polska – tradycyjnie o tej porze roku - zawitał Mikołaj! Będzie pracował z nami do samych Świąt w ramach ósmej edycji ogólnopolskiej wielkiej akcji Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF. Wspólnie z Mikołajem poszukujemy wszystkich chętnych, którzy pomogą nam obdarować prezentami dzieci z domów dziecka i ośrodków pomocy w Polsce.

  więcejCzytaj...
 • Etiopia - Kup szczepionkę! Ocal matkę i jej dziecko

  W 2010 roku zbieraliśmy fundusze na etiopski program walki z tężcem noworodkowym. Celem akcji jest zaczepienie przeciwko tężcowi kobiet w ciąży, aby ochronić matkę i dziecko przed zakażeniem, jakie często ma miejsce w trakcie porodu bez dostępu do bieżącej wody i pomocy medycznej.

  więcejCzytaj...
 • Pomoc dzieciom na Haiti

  Na pomoc dzieciom na Haiti zebraliśmy prawie 3 mln złotych! UNICEF był na miejscu i od pierwszych godzin niósł pomoc potrzebującym. Jako pierwsi w Polsce zaapelowaliśmy do Państwa o pomoc i rozpoczęliśmy zbiórkę pieniędzy. Dzięki polskim Darczyńcom tysiące dzieci, które ucierpiały na skutek trzęsienia ziemi, otrzymało pomoc.

  więcejCzytaj...
 • Prześlij kartkę pełną życia

  Milion! Już milion kilometrów przemierzyły kartki UNICEF, wysyłane przez uczestników akcji "Prześlij kartkę pełną życia" . Jak do tego doszło? 26 listopada 2009 wysłaliśmy w świat 1000 kartek UNICEF. Każdy, kto otrzymuje taką kartkę, rejestruje ją na www.kartkipelnezycia.pl, a następnie przesyła dalej. Chcemy, aby kartki krążyły po całym świecie, niosąc sobą ideę pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom. Teraz Twoja kolej! Nie dostałeś jeszcze kartki? Nie szkodzi. Każdy może włączyć się do akcji! Zapraszamy na stronę akcji!

  więcejCzytaj...
 • Pomóż dzieciom na Sri Lance

  Sri Lanka większości z nas kojarzy się z turystycznym rajem. Jednak z dala od słonecznych plaż życie jest bardzo trudne. Jednym z największych wyzwań jest walka z niedożywieniem wśród dzieci. UNICEF Polska włączył się w sfinansowanie programu dożywiania dzieci na Sri Lance. Jego celem jest zmniejszenie o 1/5 odsetka niedożywionych dzieci, które nie ukończyły 5 roku życia.

  więcejCzytaj...
 • Walka z tężcem w Kongo

  W Demokratycznej Republice Konga tysiące dzieci umierają tuż po narodzinach z powodu tężca – choroby, która w Polsce już praktycznie nie występuje. Znamy już skuteczną szczepionkę pozwalającą zapobiegać tej chorobie. W 2008 roku UNICEF Polska włączył się do akcji szczepień przeciwko tężcowi w Demokratycznej Republice Konga.

  więcejCzytaj...
 • Pomoc humanitarna dla Madagaskaru

  Na przełomie 2006 i 2007 roku Madagaskar został dotknięty przez serię cyklonów i burz tropikalnych o ogromnej sile wiatru. Ucierpiało ponad 450 tys. osób, brakowało czystej wody i żywności. Z biura UNICEF na Madagaskarze płynęły apele o pomoc dla ofiar klęski żywiołowej. Na pomoc poszkodowanym przekazaliśmy z Polski prawie 170 000 zł.

  więcejCzytaj...
 • Angola - Szkoły dla Afryki

  W 2004 r. UNICEF wraz z Fundacją Nelsona Mandeli oraz Hamburskim Towarzystwem ds. Promocji Prawa Międzynarodowego i Demokracji rozpoczął kampanię „Szkoły dla Afryki”, aby otworzyć drzwi do edukacji dzieciom z najbiedniejszych krajów Czarnego Kontynentu. Polacy wsparli dzieci w Angoli.

  więcejCzytaj...
 • Sierra Leone - Przepustka do życia

  Sierra Leone to jedno z najuboższych państw na świecie. Co czwarte dziecko umiera przed ukończeniem 5 roku życia. Dzieci umierają z powodu najbardziej błahych chorób, którym można zapobiec stosując powszechne i mało kosztowne szczepienia. W 2006 roku UNICEF Polska zorganizował kampanię na rzecz programu szczepień dzieci przeciw odrze.

  więcejCzytaj...
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.