FaceBook

UNICEF Polska rozpoczyna współpracę z PGE Skra Bełchatów

UNICEF Polska współpracuje jedynie z pozytywnie wyróżniającymi się na rynku firmami oraz instytucjami, które działają w sposób odpowiedzialny społecznie. PGE Skra Bełchatów dołącza właśnie do grona partnerów UNICEF Polska i będzie wspierać organizację w działaniach na rzecz potrzebujących dzieci oraz promować siłę sportu w wyrównywaniu szans ich rozwoju.

UNICEF od wielu lat współpracuje ze środowiskiem sportu i z wielu znanymi sportowcami. Jedną z przewodnich zasad działania UNICEF jest współpraca z partnerami wrażliwymi społecznie. Dzięki nim możemy osiągnąć znacznie więcej, niż pracując na rzecz dzieci w pojedynkę - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska. Dzisiaj do grona partnerów UNICEF Polska dołącza klub PGE Skra Bełchatów, jej zawodnicy i mamy nadzieję również liczni sympatycy. Liczymy na to, że wszyscy oni będą inspirować innych do angażowania się w pomoc na rzecz dzieci.

UNICEF wierzy, że sport i zabawa to skuteczne narzędzia w walce z problemami związanymi ze zdrowiem i edukacją dzieci, a także zapewnieniu dzieciom prawidłowego rozwoju. Zajęcia sportowe to jedna z metod pomocy dzieciom, przywracająca im namiastkę normalności i pozwalająca szybciej uporać się z traumatycznymi przeżyciami, których były świadkami. Sport promuje zachowania fair-play. Pokazuje, jak pokonywać przeszkody, jak pracować w zespole. Uczy szacunku i dyscypliny. To właśnie sport pomaga przygotować młodych ludzi na wyzwania czekające na nich w dorosłym życiu.

Data publikacji: 03.09.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.