FaceBook

Aktualności

Od:     Do:
 • 30.11.2011

  Warunki prowadzenia akcji pomocowej w Somalii pogarszają się

  Ze względu na działalność Al Shabaab, organizacje humanitarne borykają się z coraz większymi problemami w prowadzeniu działań pomocowych na terenie południowej Somalii. Czytaj...

 • 25.11.2011

  Kenia inaczej, część II. O edukacji wspieranej przez UNICEF

  Wyjeżdżamy do Napuu, do lokalnej szkoły, którą wspiera UNICEF. Od roku 2009, wspólnie z Ministerstwem Edukacji, UNICEF prowadzi specjalne programy ECDE oraz ochrony dziecka.

  Czytaj...

 • 24.11.2011

  Podziękowania z Pakistanu dla polskich Darczyńców

  Przedstawiciele biura UNICEF w Pakistanie dziękują polskim Darczyńcom oraz polskiemu komitetowi za pomoc udzieloną po największej od 80 lat powodzi. Czytaj...

 • 24.11.2011

  Razem dla dzieci! 5.10.15. i UNICEF rozpoczynają kolejną akcję charytatywną.

  Od 24 listopada b.r. w sklepach 5.10.15 będzie można kupić specjalną bransoletkę „Razem dla dzieci”. Cały dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na światowy projekt edukacyjny UNICEF „Szkoły dla Afryki”.

  Czytaj...

 • 22.11.2011

  „Faceci ratują dzieci” czyli UNICEF i znani panowie zbierają na szczepionki dla Sierra Leone

  Silni, szybcy, mądrzy, zawsze pierwsi, kiedy trzeba pomóc. Tacy są superbohaterowie z naszego dzieciństwa. Tacy właśnie mężczyźni - Przemysław Saleta, Łukasz Nowicki, Sebastian Karpiel Bułecka i inni - wspierają UNICEF w kampanii „Faceci ratują dzieci”. Dochód z akcji przeznaczony zostanie w całości na zakup szczepionek dla kobiet i dzieci w Sierra Leone. Czytaj...

 • 21.11.2011

  UNICEF apeluje o wsparcie działań pomocowych w 2012 roku

  UNICEF apeluje o wsparcie działań pomocowych w 2012 roku. Życie dziesiątek tysięcy somalijskich dzieci jest nadal zagrożone.

  Czytaj...

 • 18.11.2011

  Rocznica Konwencji praw dziecka i co dalej?

  W tym roku przypada 22. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Konwencji o prawach dziecka, jak również 20. rocznica ratyfikowania jej przez Polskę. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka, nazywany światową konstytucją praw dziecka.

  Czytaj...

 • 18.11.2011

  Kenia inaczej, część I

  Kenia widziana inaczej, z dala od turystów. Zobaczyłem inną twarz Kenii, dotkniętej kryzysem - wypadkową również i tego co dzieje się w Rogu Afryki i w obozie Dadaab, gdzie obecnie przebywa ponad 470 tysięcy uchodźców z Somalii… - pisze Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

  Czytaj...

 • 17.11.2011

  UNICEF alarmuje: eskalacja konfliktu w Somalii zagrożeniem dla dzieci

  Według danych ONZ w październiku śmierć poniosło 24 dzieci, co oznacza niemal podwojenie liczby zabójstw dzieci odnotowywanych każdego miesiąca tego roku. Potwierdzono, iż 58 dzieci odniosło poważne obrażenia, co jest zarazem największą liczbą dzieci poszkodowanych w wyniku konfliktu zbrojnego w Somalii w poszczególnych miesiącach mijającego roku.
  Czytaj...

 • 10.11.2011

  Laleczki UNICEF ratują życie dzieciom

  „Wszystkie kolory świata” to globalny projekt UNICEF, który rozpoczął się właśnie w polskich szkołach. Do akcji zaproszeni są uczniowie, których zadaniem jest przygotowanie charytatywnych laleczek. Kampanię wspiera Majka Jeżowska, Ambasador Dobrej Woli UNICEF. Czytaj...

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.