FaceBook

210 000 Dobrych Dukatów już w obiegu! Mija 30 dni trwania akcji „Reszta w Twoich rękach”

Minęło pierwsze 30 dni trwania akcji UNICEF „Reszta w Twoich rękach”, która wystartowała 14 stycznia i potrwa do 1 czerwca 2010 roku. W obiegu jest już 210 000 Dobrych Dukatów, dostępnych w 11 sieciach handlowych i usługowych. Robiąc codzienne zakupy w aptece, supermarkecie, sklepie dziecięcym, sklepie spożywczym, czy płacąc rachunki w banku, można poprosić o wydanie reszty lub jej części w Dobrym Dukacie – mosiężnym krążku monetarnym o wartości 4 PLN. Każdy Dobry Dukat to cegiełka wsparcia działań UNICEF na rzecz potrzebujących dzieci w krajach rozwijających się lub dotkniętych klęską. Całość dochodu z akcji zostanie przekazana dla UNICEF.

Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Szukajmy sklepów ze znaczkiem akcji „Reszta w Twoich rękach”. Jest ich już 532 na terenie całej Polski. Płacąc przy kasie, poprośmy o wydanie reszty lub jej części w Dobrych Dukatach. I tak na przykład płacąc za wartość zakupów 42 PLN i podając 50 PLN, możemy poprosić o wydanie reszty w jednym lub dwóch Dobrych Dukatach. Każdy Dobry Dukat to tylko 4 PLN. Cztery złote wystarczą, aby UNICEF mógł zapewnić dzieciom: 8 szczepionek przeciwko polio, 27 saszetek lekarstwa przeciw odwodnieniu czy 4 wysokokalorycznych posiłków dla niedożywionych dzieci.

Dobre Dukaty dostępne są między innymi w Aptekach Dobrych Cen, wybranych supermarketach Społem, Mokpol, E.Leclerc, sklepach 5.10.15, Deichmann czy Getin Banku.

„Cieszę się, że akcja „Reszta w Twoich rękach” spotyka się z ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem ze strony firm wprowadzających Dobre Dukaty do swoich placówek handlowych i usługowych, jak również ciepłym przyjęciem ze stron klientów, proszących o wydanie reszty, właśnie w Dobrych Dukatach” – mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF. „Jest to nowy i innowacyjny pomysł na pozyskiwanie środków, który ma szansę zdobyć przychylność ze strony społeczeństwa i wyróżnić się od wrzucania do przysłowiowych skarbonek, dokonywania przelewów czy wysyłania SMS-ów” – kontynuuje Marek Krupiński.

UNICEF Polska uruchomił specjalną stronę internetową www.dobrydukat.pl, na której można znaleźć dokładną listę miast, a w nich listy sklepów i punktów usługowych, w których możemy poprosić o resztę w Dobrych Dukatach.

Na świecie żyje 2,2 miliarda dzieci. Na każde 100 dzieci: 30 cierpi głód, 26 nie jest zaszczepionych, 19 nie ma dostępu do wody, 17 nigdy nie pójdzie do szkoły. Pomóżmy im! Poprośmy o wydanie reszty w Dobrym Dukacie…

Więcej informacji:

Zofia Dulska

Koordynator ds. Komunikacji UNICEF Polska
zdulska@unicef.pl, tel. 509 302 275

Mariusz Przybylski

Rzecznik Prasowy Mennicy Polskiej
mariusz_przybylski@mennica.com.pl, tel.603 600 379

Data publikacji: 15.02.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.