FaceBook

27 października 2004 roku w warszawskim Hotelu Marriott odbyła się Gala UNICEF

Salę balową hotelu wypełnili dostojni goście, przedstawiciele środowiska Międzynarodowego, biznesu i dyplomacji w Polsce.

Wieczór rozpoczął się prezentacją programów UNICEF na świecie. Przedstawione zostały priorytety działania organizacji: Wspomaganie rozwoju małego dziecka, Promowanie Edukacji, Organizowanie akcji szczepień, Walka z HIV/AIDS, Ochrona dziecka przed przemocą.

Po prezentacji filmowej nastąpiła seria przemówień, rozpoczęta przez vice- przewodniczącego Rady Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, Pastora Lecha Trandę, który zaznaczył wagę spotkania i integracji środowisk na rzecz wspierania działań UNICEF w Polsce.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Ambasador USA w Polsce, Pan Victor Ashe. W jego imieniu przemówienie wygłosił Pan Cameron Munter, który zaznaczył, że Stany Zjednoczone od wielu lat są zaangażowane we wspieranie UNICEF.

Na Galę przybyli również przedstawiciele Biura Regionalnego UNICEF w Genewie, Pani Helene Reymann, Pani Soraya Bermejo oraz Pan Eduardo Rodriguez.

Słowa poparcia i uznania dla Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF wystosował także Rzecznik Praw Dziecka, Pan Minister Paweł Jaros.

Galę prowadził Pan Marcin Bużański z Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Po kolacji, odbyła się aukcja trzech ceramik autorstwa Pabla Picassa, prowadzona przezDyrektora Generalnego Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF, Pana Marka Pietkiewicza.

Wieczór był ważnym wydarzeniem dla UNICEF w Polsce, pokazując, iż od środowiska międzynarodowego i biznesowego w Polsce oczekuje się zaangażowania i wsparcia dla dzieci w krajach trzeciego świata.

Data publikacji: 27.10.2004
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.