FaceBook

Akcja Animacja 2006 - Międzyszkolny Konkurs Plastyczny stacji Cartoon Network

Inicjatywa skierowana jest do dzieci w wieku od 7 do 16 lat, gotowych puścić wodze swojej wyobraźni. Przedsięwzięcie ma na celu promocję animacji jako jednej z bardziej wymagających i kreatywnych dziedzin sztuki. Nagrodzeni będą nie tylko uczniowie, ale i szkoły, które zyskają szansę zdobycia wartościowych nagród, w tym profesjonalnego wyposażenia pracowni plastycznych.

Podobnie jak w poprzednich edycjach konkursu, zadaniem uczestników jest stworzenie nowej postaci rysunkowej i przedstawienie jej przygód w formie komiksu. Poza wspaniałymi nagrodami dla szkoły i dla zwycięzców, w listopadzie Cartoon Network wyemituje na antenie prawdziwe kreskówki stworzone w oparciu o zwycięskie prace.

Uwieńczeniem konkursu będzie ogromna ceremonia wręczenia nagród, która odbędzie się w październiku w Warszawie. Zwycięzcy konkursu wraz z opiekunami zobaczą stworzone przez siebie animacje, spotkają się z twórcami kreskówek, wezmą udział w specjalnym przyjęciu oraz otrzymają z rąk przedstawicieli Cartoon Network wspaniałe nagrody i dyplomy potwierdzające zwycięstwo.

Helen Lucy, dyrektor kanału i szef marketingu w Turner Broadcasting: - Z wielką radością ogłaszamy VI edycję konkursu Akcja Animacja w Polsce. Za sprawą sukcesu, jaki odnieśliśmy w ubiegłych latach, wydarzenie to stało się ważną pozycją naszej ramówki i marketingowego kalendarza. Cartoon Network dba o to, by dzieciaki mogły świetnie się bawić, a jednocześnie rozwijać swoją kreatywność. Gorąco zachęcam dzieci, by brały udział w konkursie i przekonały się, jak wygląda praca animatora. Może niektóre z nich odkryją swoje powołanie? Dla zwycięzców i szkół z których pochodzą jak co roku przygotowaliśmy wspaniałe nagrody. Zestawy komputerowe, telewizory, odtwarzacze DVD i CD konsole do gier, profesjonalne wyposażenie pracowni plastycznych oraz mnóstwo upominków od stacji Cartoon Network.

Helen Lucy dodaje: - W tym roku ponownie Akcja Animacja promuje działalność UNICEF, światowej organizacji zajmującej się pomocą dzieciom na całym świecie, która m.in. wspiera ideę twórczego myślenia oraz rozwijania zdolności artystycznych u najmłodszych. Honorowym patronem Akcji Animacji jest Ministerstwo Edukacji i Nauki, co niewątpliwie świadczy o uznaniu, jakim cieszy się konkurs."

Szczegóły konkursu znajdują się również na nowej stronie internetowej www.CartoonNetwork.pl

Bliższe informacje:
Sebastian Włodarski Cartoon Network/TCM Public Relations,
tel.: /0 22/ 504 06 36,
e-mail: sebastian.wlodarski@firstpr.pl

Data publikacji: 30.03.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.