FaceBook

Co trzecia ofiara trzęsienia ziemi w Indonezji to dziecko! UNICEF prowadzi akcję ratunkową.

Ty także możesz pomóc. Zrób wpłatę online i pomóż dzieciom poszkodowanym na skutek klęsk żywiołowych w Azji!

"Każde z tych dzieci jest narażone na choroby zakaźne, nie ma odpowiedniego schronienia i dostępu do edukacji. Każde nosi w głowie obraz tragedii, która je dotknęła" - mówi Angela Kearny z UNICEF Indonezja.

UNICEF dostarcza pomoc do 50 tysięcy rodzin przy współpracy z rządem Indonezji oraz innymi agencjami ONZ. Instaluje pompy wodne, zbiorniki do przechowywania wody, przekazał rodzinom 40 000 kanistrów i tyle samo zestawów z przyborami higienicznymi. Tworzone są specjalne miejsca schronienia dla dzieci. Organizacja dostarczy 250 namiotów, zestawy szkół w pudełku i zestawy rekreacyjne, które pomogą dzieciom zapomnieć o traumatycznych przeżyciach.

"Dzieci należą zawsze do najbardziej poszkodowanych grup podczas takiego kryzysu. Dostarczenie pitnej wody i zapobieganie rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych jest kluczowe. Dzieciom grożą infekcje oddechowe i epidemia chorób, którym umiemy zapobiegać poprzez szczepienia: odry, polio i tężca" - mówi Angela Kearny. "W tym samym czasie musimy zapewnić dzieciom dostęp do szkoły, która daje poczucie normalności w trudnych chwilach."

Według szacunków rządowych na skutek środowego trzęsienia ziemi, 7,6 stopnia w skali Richtera, zginęły 704 osób, a kilkadziesiąt tysięcy mieszkańców prowincji Padang zostało pozbawionych dachu nad głową. Dostęp do zdewastowanych rejonów jest bardzo ograniczony.

UNICEF pracuje w Indonezji od 1948 roku. We współpracy z rządem i instytucjami pozarządowymi prowadził szeroko zakrojoną akcję pomocy po tragedii tsunami w 2004 roku. W rejonie Aceh zginęło wówczas 130 000 osób.

Data publikacji: 02.10.2009
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.