FaceBook

Czas ucieka - pomóż nam uratować więcej dzieci!

W Rogu Afryki setki tysięcy dzieci nadal potrzebują pomocy. Wiele rodzin wciąż szuka schronienia w obozach dla uchodźców, gdzie liczą na zapewnienie im żywności i pomocy medycznej. Do obozu w Dadaab (Kenia) codziennie przybywa około 1,2 tys. osób. Przy tak ogromnej fali uchodźców, pomoc UNICEF jest niezbędna.

Po wielu dniach pieszej wędrówki, osłabione i niedożywione dzieci są bardziej podatne na różne choroby. Co gorsze, w obozach dla uchodźców rośnie ryzyko wybuchu epidemii. Dlatego UNICEF chce dotrzeć jak najbliżej do potrzebujących, dostarczając pomoc humanitarną zarówno do obozów, jak i bezpośrednio na ogarnięte suszą tereny.

CO JESZCZE ZROBIMY DZIĘKI TWOJEJ DAROWIŹNIE?

UNICEF planuje zwiększyć zakres pomocy humanitarnej szczególnie w Somalii, gdzie sytuacja jest najbardziej dramatyczna. Co jeszcze zrobimy dzięki Twojej darowiźnie?

  • W Somalii dostarczamy terapeutyczną żywność dla 7 500 dzieci miesięcznie. Dzięki Twojemu wsparciu chcemy objąć pomocą minimum 17 000 dzieci w ciągu miesiąca.
  • Będziemy kontynuować kampanie szczepień przeciwko odrze, gdyż ryzyko wybuchu epidemii wciąż jest wysokie. UNICEF planuje dostarczyć szczepionki, witaminę A i tabletki odrobaczające dla 2 mln dzieci do 15 roku życia.
  • UNICEF chce zwiekszyć w Somalii dostawy wody pitnej oraz zapewnić dostęp do urządzeń sanitarnych dla 300 000 dzieci.
  • Przez kolejne 6 miesięcy UNICEF chce zapewnić terapeutyczną żywność dla 200 000 somalijskich rodzin miesięcznie.

POMÓŻ NAM URATOWAĆ TE DZIECI. CZAS UCIEKA, LICZY SIĘ KAŻDA GODZINA!

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i zostań głosem dzieci dzieląc się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 12.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.