FaceBook

Czy Marie i Francisco wrócą do domu?

Ouanaminthe – małe haitańskie miasteczko na granicy z Dominikaną słynne jest nie tylko z powodu fali tysięcy osób chcących każdego dnia legalnie przekroczyć granicę w tym punkcie. Jest to jedno z wielu miejsc na Haiti, gdzie handlarze dziećmi próbują przemycać je na wschód, do Dominikany. Zdarza się to praktycznie każdego dnia. Każdego dnia z Haiti uprowadzane są dzieci.

bannerhaiti_09_2012v4

Marie (8 lat) i Francisco (4 lata) cudem uniknęli tragedii. Kiedy handlarz dziećmi starał się przemycić je na Dominikanę, został zauważony i porzucił je na granicy. Informacja ta natychmiast dotarła do specjalnego patrolu, który wraz z pracownikiem UNICEF czym prędzej wyruszył z pomocą.

uni121790

© UNICEF/NYHQ2011-2238/Dormino

Galliane Palayret pracuje na Haiti z ramienia UNICEF i zajmuje się ochroną dzieci przed handlem. Kiedy z patrolem monitorującym haitańskie granice dotarła do Marie i Francisco, dzieci były przerażone. Z nieufnością podały Galliane rękę i dały się zaprowadzić do samochodu. Rodzeństwo zostało przewiezione do wspieranego przez UNICEF ośrodka dla dzieci, które próbowano uprowadzić.

Marie i Francisco są już bezpieczni, ale przed pracownikami UNICEF stoi teraz bardzo trudne zadanie. Muszą zrobić wszystko, by odnaleźć ich rodziców i zapewnić dzieciom powrót do domu.

UNICEF na Haiti łączy rozdzielone rodziny, takie jak Marii i Francisco, ale prowadzi również bardzo skuteczne działania prewencyjne – rejestruje dzieci, aby zapobiec ich nielegalnemu wywozowi za granicę!

Do działania potrzebujemy Twojego wsparcia. Prosimy, włącz się do akcji, wpłać darowiznę i ochroń dzieci na Haiti. One tej pomocy bardzo potrzebują.

Data publikacji: 12.09.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.