FaceBook

Dlaczego doszło do klęski głodu w Rogu Afryki?

Klęska głodu w Rogu Afryki to zagrożenie dla ponad 12,5 mln osób. Na tak tragiczną sytuację w regionie składają się przede wszystkim:

  • skutki najgorszej od 60 lat suszy, która doprowadziła do ogromnych strat w rolnictwie. Dwie ostatnie pory deszczowe (koniec 2010 roku i początek 2011 roku) nie przyniosły wystarczającej ilości opadów, by uzyskać odpowiednie plony. Brak opadów spowodował również ogromne straty wśród trzody
  • gwałtowny wzrost cen żywności, nawet do 270% w ciągu roku
  • niestabilna sytuacja polityczna w Somalii

Tragiczna sytuacja w Rogu Afryki będzie się nasilać. Zbliża się pora deszczowa i występuje realne zagrożenie wybuchu epidemii odry i malarii, które zagrażają życiu dzieci.

Konsekwencje suszy w Rogu Afryki będą odczuwalne przez kilka najbliższych lat. Z tego względu potrzebna jest długofalowa i kompleksowa pomoc. UNICEF mobilizuje wszystkich do działania, żeby zapewnić dzieciom lepszy dostęp do czystej wody, zwiększyć zakres szczepień i opieki zdrowotnej. UNICEF dokłada wszelkich starań, żeby każde dziecko mogło prawidłowo się rozwijać i miało dostęp do edukacji.

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i podziel się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 01.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.