FaceBook

Dwa miliony złotych dla Rogu Afryki!

Ponad 2 mln dla dzieci w Rogu Afryki to nasz wspólny sukces! Dzięki Waszemu wsparciu już od pierwszych dni byliśmy na miejscu, aby dostarczyć najbardziej potrzebne materiały
i żywność ofiarom klęski głodu w Somalii, Etiopii oraz Kenii.

Wszystkie nasze działania realizujemy dzięki wsparciu naszych Darczyńców. Bez nich, niedożywione dzieci w Rogu Afryki nie otrzymywałyby pasty z orzeszków ziemnych Plumpy’nut, bogatej w witaminy i składniki odżywcze, która pomaga im szybko odzyskać siły i prawidłową wagę. Bez stałej pomocy ich pragnienie nie mogłoby zostać ugaszone, nie dostarczylibyśmy też ratujących życie leków oraz niezbędnych szczepionek, które ochronią dzieci przed groźnymi dla osłabionego organizmu chorobami. Dlatego, w imieniu dzieci, serdecznie dziękujemy!

mogadishu_grarup112_500
© UNICEF Mogadishu/2012/Grarup

„UNICEF dociera z pomocą i zamienia przekazane fundusze w rzeczywiste działania,
a sytuacja naprawdę się poprawia”
mówi Peter Hailey, Koordynator Programów Leczenia Niedożywienia, UNICEF Somalia. „Z każdym rokiem jest coraz lepiej, docieramy do coraz większej liczby dzieci w naszej pracy jako UNICEF czy we współpracy z innymi organizacjami pozarządowymi. Obecna klęska głodu w Somalii to pierwsza taka sytuacja
w Afryce od 20 lat. I to pierwsza sytuacja, w której mamy RUTF (żywność terapeutyczna typu Plumpy’nut), a to daje nam możliwość dotarcia do znacznie większej niż wcześniej liczby dzieci. I sukcesem ostatnich miesięcy jest fakt, iż pomocą obejmujemy 10, 20 czy nawet 30 razy więcej dzieci niż kiedykolwiek wcześniej, włącznie z głodem w Somalii na początku lat 90.”

To jednak nie koniec naszej pracy. „Wciąż jest wiele problemów do rozwiązania, ale jesteśmy w stanie zamienić zaangażowanie i hojną pomoc oraz wielkie wsparcie w realne efekty odczuwalne przez dzieci.” Razem możemy zrobić jeszcze więcej dla dzieci w Rogu Afryki!

bannerwplatkenia

Data publikacji: 14.03.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.