FaceBook

GETIN Bank wspiera UNICEF Polska

Specjalnie przygotowane przez GETIN Bank produkty finansowe będą wspierać statutowe działania organizacji.
Jarosław Augustyniak, Wiceprezes Zarządu GETIN Bank S.A oraz Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska
Zgodnie z podpisaną umową współpraca zakłada wdrożenie przez GETIN Bank trzech produktów z logo UNICEF, są to:
- złota karta kredytowa typu affinity,
- lokata oszczędnościowa wspierająca UNICEF,
- rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy wspierający UNICEF.

GETIN Bank będzie przekazywał na rzecz UNICEF połowę przychodu z opłat za korzystanie z kart kredytowych wspierających organizację i połowę przychodu z tytułu prowizji od wartości transakcji bezgotówkowych dokonywanych przy użyciu tych kart. Klienci GETIN Banku, którzy zdecydują się na korzystanie z produktów z logo UNICEF, będą automatycznie wspomagać działania organizacji, która zajmuje się pomocą i rozwiązywaniem problemów dzieci na całym świecie. Współpraca w ramach umowy obejmuje także otwarcie w GETIN Banku głównego rachunku Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Współpraca z GETIN Bankiem to pierwszy projekt, w którym wspiera nas poważna instytucja finansowa. Ma duży potencjał i wierzę, że będzie się on stale rozwijał. Pierwszym etapem współpracy jest udostępnienie klientom banku specjalnej karty z logo UNICEF. Każda osoba, która ją wybierze pomoże najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie - powiedział Marek Krupiński, Dyrektor Generalny Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF.

Nasz bank stara się w możliwie najlepszy sposób wykorzystać dostępny potencjał by pomagać organizacjom charytatywnym, które służą pomocą potrzebującym dzieciom. Dlatego też angażujemy się w takie działania i postanowiliśmy wesprzeć UNICEF - mówi Jarosław Augustyniak, wiceprezes zarządu GETIN Banku.

GETIN Bank dodatkowo wspomoże UNICEF poprzez zakup "Dobrych Dukatów", włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji charytatywnej "Reszta w twoich rękach".

***

UNICEF od ponad 60 lat walczy o prawa każdego dziecka do zdrowia, edukacji, równości i ochrony. Każdego roku ratuje życie 7 milionów dzieci. Za swoją pracę na rzecz najmłodszych został uhonorowany Nagrodą Nobla. UNICEF jest w całości finansowany z dobrowolnych składek darczyńców. W ostatnich latach dzięki ich wsparciu UNICEF w Polsce sfinansował m.in. trzyletni program szczepień przeciwko odrze w Sierra Leone oraz ośrodki terapeutyczne dla niedożywionych dzieci w Etiopii.

Data publikacji: 07.12.2009
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.