FaceBook

Historia Tesammy

22 lutego 2010 r. Etiopia, ośrodek zdrowia w Addis Abeba.

26-letnia Tesamma czeka ze swoją córeczką Bejzahsajas na szczepienia przeciwko polio i odrze. Terminów szczepień pilnuje skrupulatnie, ponieważ wie, że szczepionki to zdrowie i życie. „Do przychodni trafiłam, gdy byłam w ciąży. Wtedy zaszczepiono mnie przeciw tężcowi, który w czasie porodu już nie zagrażał ani mnie, ani mojemu dziecku.” – mówi Tesamma.

Tesamma wie, że zarazki tężca są w ziemi oraz kurzu i bardzo łatwo o zakażenie. Młoda mama mówi, że ma szczęście, bo mieszka blisko ośrodka zdrowia, mogła być pod opieką lekarza. Jednak w Etiopii z powodu tężca wciąż umiera wiele dzieci, bo nikt ich matkom nie powiedział, że mogą je uchronić przed tą chorobą. UNICEF, dzięki akcjom szczepień oraz kampaniom informacyjnym, dociera do najodleglejszych regionów kraju i sprawia, że liczba śmiertelnych przypadków tężca spada. Jednak wciąż jest bardzo dużo do zrobienia.

Dla tysięcy Etiopskich dzieci szczepionka przeciw tężcowi, którą wcześniej przyjmie ich mama, jest jedyną szansą na przeżycie.

Data publikacji: 04.05.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.