FaceBook

Jak zmieścić szkołę w pudełko?

Jak można zmieścić szkołę w pudełko? My wiemy! Od 1994 roku UNICEF dostarcza tzw. „Szkołę w pudełku” – zestaw przyborów szkolnych dla 40 dzieci i nauczyciela, niezbędnych do rozpoczęcia nauki. Zestawy te, docierające do najbardziej potrzebujących dzieci, zawierają książki, zeszyty, ołówki, kredki, tablicę, kredę, a nawet zasilane energią słoneczną radio.

W 2010 roku dostarczyliśmy „Szkoły w pudełku” m.in. dla dzieci na Haiti oraz dzieci z obozów dla uchodźców poszkodowanych przez powódź w Pakistanie. Nadia, jedna z nauczycielek pracujących w tymczasowych ośrodkach nauczania w Pakistanie, mówi: „Mam obecnie 103 uczniów. Prowadzimy zajęcia z języka urdu, angielskiego i matematyki. Wszyscy bardzo chętnie się uczą. Do nauki szczególnie garną się te dzieci, które nie chodziły do szkoły w swoich dotychczasowych miejscach zamieszkania”.

wpaty edukacja

Data publikacji: 12.10.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.