FaceBook

Już od 4 lat wspólnie pomagamy Etiopii

Czy pamiętacie Państwo, jak w 2006 i 2007 roku zbieraliśmy fundusze na pomoc niedożywionym dzieciom w Etiopii? Pomagał nam wówczas Ambasador Dobrej Woli UNICEF Pan Artur Żmijewski, który apelował o pomoc: „W Etiopii co drugie dziecko jest niedożywione!” Akcję tę wsparło tysiące Polaków i łącznie zebraliśmy aż 3,2 miliona złotych!

Dzięki temu UNICEF w Etiopii mógł stworzyć i wyposażyć wiele Ośrodków Terapeutycznego Dożywiania - w każdym z nich pomoc może otrzymać nawet 300 dzieci miesięcznie! Ale to nie wszystko.

Przyjrzyjmy się dokładniej, na co pozwoliły przekazane przez Państwa darowizny:

  • zakup i dostarczenie 88 ton terapeutycznego mleka w proszku, 76,7 ton leczniczej pasty z orzeszków ziemnych Plumpy’nut i 16,9 tys. saszetek ReSoMal - soli zapobiegających odwodnieniu niedożywionych dzieci;

plumpy

Saszetka z terapeutyczną pastą Plumpy'nut podawaną niedożywionym dzieciom.
© UNICEF

  • utworzenie i wyposażenie Ośrodków Terapeutycznego Dożywiania, w tym zakup: 20 namiotów, 5 tys. koców i 2,5 tys. materaców, 0,5 mln kostek mydła, 1 tys. wag do pomiarów masy ciała, 100 tys. formularzy do prowadzenia Terapeutycznych Programów Dożywiania, 3 tys. ksiąg do rejestrowania pacjentów w ośrodkach i 1 mln kart do rejestrowania pacjentów ambulatoryjnych;
  • przebadanie 160 tys. dzieci pod kątem poziomu odżywienia i skierowanie niedożywionych na leczenie do najbliższych ośrodków prowadzących Terapeutyczny Program Dożywiania;
  • przeszkolenie ponad 220 pracowników medycznych w zakresie leczenia pacjentów z objawami skrajnego niedożywienia.

W efekcie umożliwiliśmy kurację 450 niedożywionym dzieciom każdego miesiąca przez okres 2 lat. Dodatkowo wsparliśmy rozwój Ambulatoryjnych Programów Dożywiania i wzmocniliśmy współpracę ze społecznością lokalną. Pomogliśmy w tym czasie tysiącom dzieci.

W 2010 roku zbieraliśmy fundusze na etiopski program walki z tężcem noworodkowym.

W ramach tej akcji szczepimy przeciw tężcowi kobiety w ciąży, aby ochronić matkę i dziecko przed zakażeniem, jakie często ma miejsce w trakcie porodu bez dostępu do bieżącej wody i pomocy medycznej. Dzięki Państwa zaangażowaniu przekazaliśmy do Etiopii ponad 740 tysięcy złotych, za co kupimy szczepionki dla przyszłych matek oraz specjalne zestawy do wykorzystania w czasie porodu. Jest w nich wszystko, co absolutnie niezbędne: czysta cerata, sterylne żyletki wraz z nitką do przecięcia i związania pępowiny, mydło oraz ulotka z informacjami, jak dbać o higienę dziecka w pierwszych chwilach życia.

Dziękujemy!

{vmgallery id=28}

Data publikacji: 28.01.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.