FaceBook

Już ponad 1,5 mln złotych dla dzieci w Rogu Afryki!

Na ratowanie dzieci w Rogu Afryki Polacy podarowali już ponad 1,5 mln złotych! Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy za szczodre wsparcie!

Przyjrzyjmy się, co udało się już zrobić:

Od początku lipca UNICEF wysłał ponad 806 ton żywności terapeutycznej oraz 2,4 tys. ton żywności uzupełniającej.

Prawie 14 tys. rodzin w Somalii otrzymuje regularne dostawy żywności.

W Somalii UNICEF wspiera 800 ambulatoryjnych ośrodków dożywiania, w których każdego miesiąca obejmujemy pomocą 35 tys. niedożywionych dzieci.

Każdego dnia UNICEF dostarcza ponad 100 tys. litrów pitnej wody do obozów dla uchodźców.

Ponad 200 tys. dzieci zostało zaszczepionych przeciw odrze w Etiopii i Kenii. W samej Somalii program szczepień przeciwko odrze obejmuje 2 mln dzieci.


UNICEF działa skutecznie aby zapewnić mieszkańcom w Rogu Afryki niezależność w przyszłości. Bony żywnościowe w Somalii oraz pompy wodne zasilane energią słoneczną w szkołach w Kenii to jedne z wielu przykładów długoterminowych projektów prowadzonych przez UNICEF.

Potrzeby mieszkańców Rogu Afryki są jednak nadal ogromne, dlatego wsparcie każdego z nas jest niezbędne. Zbliża się pora deszczowa, a razem z nią poważne ryzyko wybuchu epidemii odry i malarii. UNICEF szacuje, że ponad 160 tys. dzieci może umrzeć w przeciągu najbliższych tygodni, jeśli nie zapewnimy im natychmiastowej pomocy.

Inwestycja w życie i zdrowie dzieci to inwestycja w przyszłość całego regionu. NIE ZWLEKAJ, POMÓŻ TERAZ!

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i zostań głosem dzieci dzieląc się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 06.10.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.