FaceBook

Kampania „Szkoły dla Afryki” to szansa dla milionów dzieci

Współpraca UNICEFu, Fundacji Nelsona Mandeli i Hamburskiego Towarzystwa ds. Promocji Prawa Międzynarodowego i Demokracji została zapoczątkowana w 2004r. w celu zebrania funduszy na pomoc ponad czterem milionom dzieci w Angolii, Malawii, Mozambiku, Republice Południowej Afryki, Ruandzie i Zimbabwe. Inicjatywa miała na celu zapewnienie bezpiecznych warunków kształcenia z dostępem dla wszystkich dzieci - cel ten (50 mln dolarów) został osiągnięty rok wcześniej niż przewidywano. Program zgromadził do tej pory 71 mln dolarów. Kampania „Szkoły dla Afryki” zawdzięcza swój sukces wysiłkom ponad 26 Komitetów Narodowych UNICEF z całego świata.

Pozyskiwanie funduszy w ramach II etapu kampanii odbywać się będzie w latach 2010-2013. Program zostanie rozszerzony i obejmie również Burkinę Faso, Etiopię, Madagaskar, Mali i Niger - w sumie 11 krajów afrykańskich.

„Prawo do edukacji jest jednym z podstawowych praw człowieka. Dzieci mają prawo dostępu do edukacji na wysokim poziomie, która ma zasadnicze znaczenie dla rozwoju ludzkiego i jest głównym elementem potrzebnym do osiągnięcia wszystkich Milenijnych Celów Rozwoju” - powiedział Dyrektor programów UNICEF dr Nicholas Alipui. „Poprzez rozwiązywanie problemów edukacji, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dostępu, jakości i równości, kraje afrykańskie będą mogły bardziej skorzystać ze wzrostu gospodarczego, rozwoju przemysłowego i możliwości inwestycyjnych”.

Data publikacji: 16.09.2009
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.