FaceBook

Komunikat UNICEF Polska

UNICEF Polska wyjaśnia, że w związku z nieprawdziwą informacją, którą przekazała Pani Teodozja w popularnej audycji TVN24 „Szkło Kontaktowe” 10 września 2020 r., Dyrektor Generalny UNICEF Polska skierował poniższe wyjaśnienie na ręce redaktora prowadzącego, Pana Tomasza Sianeckiego:

Szanowny Panie Redaktorze,

Reagując na telefon we wczorajszej audycji „Szkło Kontaktowe” od Pani Teodozji z Krakowa, która - jak twierdziła - od lat wspiera działania UNICEF Polska, informuję, iż Pani Teodozja przekazała na antenie, wobec wielu słuchaczy, informacje nieprawdziwe i zgoła krzywdzące nie tylko dla UNICEF, ale i wielu osób pro bono wspierających nasze działania, w tym głównie Ambasadorów Dobrej Woli. Wdzięczny będę, jeśli za Pańskim pośrednictwem dotarłaby wiadomość w najbliższym wydaniu „Szkła Kontaktowego” do Pani Teodozji, że Osoby posiadające tytuł Ambasadorów Dobrej Woli UNICEF nie otrzymują żadnego wynagrodzenia działając całkowicie „pro bono”. Nie wiem skąd Pani Teodozja czerpie taką nieprawdziwą wiedzę i do tego powtarza ją na antenie popularnej i szanowanej audycji jaką jest „Szkło Kontaktowe”.

Sugeruję zasięgnąć wiedzy albo na naszej stronie unicef.pl albo wykonując telefon bezpośrednio do naszego biura w Warszawie. Z pewnością łatwiej się będzie też dodzwonić w godzinach 9-17 od poniedziałku do piątku. Naszymi Ambasadorami Dobrej Woli w Polsce są obecnie: Małgorzata Foremniak, Magdalena Różczka, Majka Jeżowska, Agnieszka Radwańska, Artur Żmijewski, Robert Korzeniowski, Łukasz Nowicki oraz Robert Lewandowski.

Dodatkowo wyjaśniam, gdyby Szanowna Pani Teodozja „weszła w posiadanie” innych plotek, do tego niesprawdzonych, to wyjaśnię, że również wielu znanych, polskich Artystów jak Maestro Wiesław Ochman, Łukasz Borowicz czy też znakomici pianiści z polskiej ekipy konkursu Chopinowskiego, światowej sławy skrzypaczka Agata Szymczak oraz ostatnio p. Maciej Orłoś, p. Krystyna Janda, p. Piotr Polk, p. Grzegorz Kucias, jak i grupa nieznanych mi z nazwiska Aktorów – statystów, również wsparli nasze programy całkowicie „pro bono”. Dodam jeszcze, że żadna ze wspierających nas osób NIGDY nie pobrała żadnego zaświadczenia, aby uzyskać z tytułu działalności charytatywnej zwolnienie podatkowe. Ostatnio wiele zachwytów – zasłużonych - zbiera nasz Ambasador Robert Lewandowski, dlatego też wyjaśnię jako że może i taka plotka się pojawić, że towarzysząca p. Robertowi w podróży do obozu dla uchodźców w Jordanii żona Anna nie była żadnym obciążeniem finansowym dla UNICEF Polska. Pan Robert pokrył koszt całej Jej podróży z własnych środków. To już gwoli ewentualnych nieprawdziwych doniesień na przyszłość od tzw. „życzliwych”, które wobec osób działających charytatywnie często się pojawiają.

Z wyrazami szacunku i pełnej życzliwości dla „Szkła Kontaktowego”, jak też i wszystkich oglądających.

Marek Krupiński

Dyrektor Generalny

UNICEF Polska

Data publikacji: 11.09.2020
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.