FaceBook

Książę i księżna Cambridge odwiedzili magazyn UNICEF w Kopenhadze

W minioną środę para książęca na własne oczy zobaczyła, w jaki sposób UNICEF dystrybuuje żywność do Rogu Afryki, gdzie aktualnie około 320 tys. dzieci jest ciężko niedożywionych. Bez natychmiastowej pomocy ich życie jest w bezpośrednim zagrożeniu.

Magazyn UNICEF ma wielkość trzech boisk piłkarskich. To właśnie w tym miejscu pakuje się, a następnie wysyła niezbędne artykuły pomocowe dla potrzebujących dzieci na całym świecie. Z magazynu w Kopenhadze UNICEF pochodzą żywność terapeutyczna, woda, szczepionki, zestawy edukacyjne i ratujące życie zestawy medyczne.

Parze książęcej podczas wizyty towarzyszyli książę i księżna Danii. Obie pary odbyły rozmowę
z Peterem Hailey, dyrektorem ds. żywienia UNICEF w Somalii,który cały czas jest na miejscu
i doskonale zna panującą tam sytuację. Opowiedziało ciężkiej rzeczywistości dzieci i ich rodziców w Rogu Afryki, którzy muszą często podróżować przez 25 dni w poszukiwaniu pożywienia. Książę i księżna Cambridge spotkali się również z pracownikami magazynu, którzy wyjaśnili im i pokazali,w jaki sposób sprzęt medyczny taki jak lekarstwa czy sprzęt chirurgicznysą przygotowywane do transportu. Obie pary książęce przyłączyły się do zespołu UNICEF i pomogły w pakowaniu pudełek z zestawami pierwszej pomocy. Każde z nich pozwala uratować życie ponad 1000 osób.

royal_visit_photo_02.11.2011_07-kopi

Pary książęce podczas zwiedzania magazynu UNICEF zobaczyły różnorodność artykułów
i produktów, które w sytuacjiach kryzysowych są dostarczane potrzebującym dzieciom
na całym świecie. Są to m.in. gotowa do spożycia żywność terapeutyczna, żywność uzupełniająca, zestawy pierwszej pomocy, szczepionki, tabletki do uzdatniania wody.

royal_visit_photo_02.11.2011_14-kopi

Wykonuje się tutaj niesamowitą ilość pracy – powiedział książę Cambridge pod koniec swojej wizyty. UNICEF wykonuje fantastyczną pracę. Niestety wciąż jest jeszcze tak wiele do zrobienia i dlatego właśnie jesteśmy tutaj. Księżna Cambridge dodała, iż ma nadzieję, że dzięki tej wizycie uda im się ponownie zwrócić uwagę opinii publicznej na kryzys w Rogu Afryki. Prosimy każdego, kto może pomóc, o wsparcie.

Książę i księżna Cambridge udali się następnie na lotnisko w Kopenhadze, aby zobaczyć, jak wygląda ładowanie dostaw z pomocą humanitarną, które są następnie wysyłane przez British Airways i UPS do Nairobi.

royal_visit_photo_02.11.2011_10-kopi

Wizyta pary książęcej w magazynie UNICEF to dla nas bardzo ważne wydarzenie – mówi Shanelle Hall, dyrektor ds. zaopatrzenia. Mogliśmy pokazać, na jaką skalę prowadzone są działania zaopatrujące niedożywione dzieci i ich rodziny w niezbędną pomoc humanitarną. Ich wizyta pomogła ponownie zwrócić uwagę świata na kryzys w Rogu Afryki. Mamy nadzieję, że pomoże nam ona w zbiórce środków niezbędnych do kontynuowania naszej pracy w tym regionie.

Aby do końca roku zapewnić pomoc dzieciom w Rogu Afryki, UNICEF potrzebuje 40 mln USD. W kolejnym, 2012 roku, potrzebnych będzie prawie 403 mln USD, z których 300 mln USD na rzecz ofiar suszy i klęski głodu w Somalii.

bannerwplatkenia

Data publikacji: 03.11.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.