FaceBook

Kup kartkę UNICEF, uratuj życie dziecka!

UNICEF Polska rozpoczął kampanię informacyjną "Wybieraj karty charytatywne". Chcemy zwrócić uwagę, na to, że warto wybierać kartki charytatywne, z których fundusze są przeznaczane na wsparcie cennych inicjatyw społecznych.

Ponad 80% rodzin w Polsce wysyła bożonarodzeniowe życzenia. Do swoich najbliższych, klientów współpracowników. Czy ma dla Państwa znaczenie to, że kartka świąteczna jaką wyślą Państwo w tym roku może na przykład uratować komuś życie?

UNICEF jest twórcą idei kart charytatywnych. W 1949 r., dziewczynka z Czech - Jitka namalowała dla UNICEF obrazek by podziękować za mleko, które organizacja dostarczała dzieciom poszkodowanym podczas II Wojny Światowej. W ten sposób narodził się pomysł, żeby UNICEF dystrybuował karty charytatywne, z których dochód wspierałby działania na rzecz dzieci. Wśród twórców naszych kartek byli m.in.: Pablo Picasso, Salvador Dali, Henri Matisse, Marc Chagall. Do tej pory sprzedaliśmy około 5 miliardów kart na całym świecie!

Kartki UNICEF, to nie tylko doskonała jakość i ciekawe wzornictwo. To także wsparcie programów UNICEF ratujących życie dzieci w najuboższych regionach świata.

  • 1 kartka to szczepionki przeciw polio dla 3 dzieci.
  • 100 kartek to koszt rocznej opieki nad osieroconym dzieckiem w Afryce.

W tym roku UNICEF obchodzi 60-lecie swoich działań na rzecz dzieci. Od 1946 roku dotarliśmy do ponad 155 krajów, w których prowadzimy nasze programy pomocy. Rezultat naszej pracy to miliony uratowanych istnień, miliony dzieci z różnych części świata, których życie zmieniło się na lepsze dzięki odpowiedniej opiece zdrowotnej, dożywianiu, zapewnieniu dostępu do edukacji oraz ochronie przed przemocą i wykorzystywaniem.

Na całym świecie osoby, które wybierają karty UNICEF pomagają nam ratować życie dzieci. Warto dokonać świadomego wyboru. Wysyłając piękną kartkę jednocześnie wspierasz działania najbardziej znanej organizacji, której działalność jest całkowicie poświęcona dzieciom!

Data publikacji: 06.11.2006
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.