FaceBook

Mamy dwie wiadomości – dobrą i…

Według najnowszych danych ONZ (wrzesień 2012), z roku na rok obserwujemy znaczący spadek liczby dzieci, które umierają przed ukończeniem 5-go roku życia. To jest zdecydowanie dobra wiadomość! W 1990 roku aż 12 milionów dzieci umierało przed swoimi piątymi urodzinami. W 2011 liczba ta była prawie o połowę mniejsza (6,9 mln).

Roczna liczba zgonów dzieci do 5-go roku życia sukcesywnie maleje

dzieci

Dane te powinny cieszyć każdego, a w szczególności Darczyńców UNICEF na całym świecie. Wiadomość ta utwierdza nas w przekonaniu, że pomoc, o którą Was prosimy jest skuteczna i przynosi rezultaty. Ratowanie życia dzieci to priorytetowe zadanie UNICEF.

Niestety, dane te oznaczają również, że wciąż, każdego dnia, z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, umiera 19 tys. dzieci poniżej 5 roku życia. Tę złą wiadomość na pewno każdy z Was chciałby zmienić!

Codziennie, z powodu chorób, którym potrafimy zapobiegać, umiera 19 tys. dzieci poniżej 5 roku życia

Wiemy, że działając razem możemy zmienić te statystyki! Przyłącz się do nas, wspieraj UNICEF i zostań częścią czegoś wielkiego – walki o ratowanie życia dzieci.

czysta_woda

Dziękujemy!

Data publikacji: 14.09.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.