FaceBook

Międzynarodowy Dzień Ludności Tubylczej na Świecie

Ideą święta jest zwrócenie uwagi na różnorodność kultur tubylczych, tak bardzo wzbogacających rodzinę ludzką. Jest to też okazja do podkreślenia trudnej sytuacji różnych grup etnicznych na świecie, które swego czasu pozbawiano ziemi, lekceważono lub wręcz niszczono ich kulturę, języki i obyczaje.

UNICEF, niosąc pomoc dzieciom w różnych zakątkach świata, zawsze kładzie nacisk na współpracę z lokalnymi społecznościami. Dzięki temu możemy lepiej odpowiadać na konkretne potrzeby oraz dopasować projekty pomocowe do lokalnych zwyczajów. Obejrzyjcie galerię zdjęć z krajów Rogu Afryki i zapoznajcie się z żyjącymi tam plemionami, ich kulturą, problemami, zobaczcie jak współpracuje z nimi UNICEF.
{vmgallery id=76}

Przypominamy, że trwa zbiórka funduszy dla dzieci w Rogu Afryki. UNICEF szacuje, że natychmiastowej pomocy w regionie potrzebuje wciąż 872 tys. dzieci. Prosimy, pomóż teraz, bo liczy się każda Twoja wpłata!

banner_sahelv2

Dziękujemy!

Data publikacji: 09.08.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.