FaceBook

Misja UNICEF Polska i firmy ITAKA na Sri Lance

Od 27 do 30 stycznia br. trwała misja UNICEF Polska i firmy ITAKA na Sri Lance. ITAKA, partner korporacyjny UNICEF, wspiera 3-letni program pomocy dzieciom ze skrajnym niedożywieniem. Podczas 4 dniowej podróży Prezes ITAKA, Pan Piotr Henicz zapoznawał się z postępami projektu realizowanego w najuboższych dystryktach Sri Lanki.

27 stycznia wysłannicy UNICEF Polska i ITAKA odwiedzili szpital Diyatalawa w dystrykcie Badulla w prowincji Uva. Jest to jeden z dystryktów gdzie społeczność lokalna boryka się z poważnymi problemami społecznymi, które wpływają na sytuacje matek i dzieci w tym regionie. Szpital zapewnia profesjonalną opiekę oraz przekazuje mamom niezbędne informacje na temat karmienia piersią dzieci do 6 miesiąca życia. Zapewnia również opiekę kobietom w ciąży, które bardzo często nie są wstanie dotrzeć na czas do punktu medycznego, aby otrzymać profesjonalną pomoc medyczną podczas porodu. Dzięki UNICEF został wybudowany oddział gdzie noworodki cierpiące na niedokrwistość i skrajne niedożywienie mogą otrzymać natychmiastową pomoc.

srilanka

28 stycznia ekipa, wraz z przedstawicielami UNICEF na Sri Lance, przeniosła się do miejscowości Hali-Ella, gdzie lokalna społeczność jest raz miesiącu odwiedzana przez wyspecjalizowany personel monitorujący sytuację kobiet i dzieci. Kobiety podczas wizytacji mogą porozmawiać o planowaniu rodziny oraz są uświadamiane w ważnych kwestiach jak regularne szczepienia i prawidłowe żywienie dzieci. Przedstawiciele UNICEF Polska i ITAKA dotarli również do centrum opieki nad dzieckiem, gdzie zapewniana jest podstawowa opieka zdrowotna. W ośrodku mamy mogą zważyć oraz zmierzyć swoje dzieci i regularnie monitorować ich rozwój.

Kolejnego dnia podróży przedstawiciele UNICEF Polska i ITAKA odwiedzili dystrykt Nuwara- Eliya, kolejne miejsce, gdzie sytuacja matek i dzieci jest nadal alarmująca. W głównym szpitalu dzięki pracy UNICEF prowadzony jest program dożywiania dzieci, zapewniana jest pomoc noworodkom cierpiącym na skrajne niedożywienie, opieka nad narodzonymi dziećmi oraz natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych. Dostarczane są także podstawowe leki i żywność terapeutyczna. Ekipa odwiedziła również lokalną społeczność w miejscowości Talawekella, gdzie mogła zobaczyć jak prowadzony jest program informacyjny o żywieniu.

Punktem kulminacyjnym wizyty na Sri Lance były odwiedziny szpitala Dickoya, w którym dzięki funduszom przekazanym przez ITAKA powstał dodatkowy odział dla matek potrzebujących fachowej opieki poporodowej. Podczas misji przedstawiciele firmy ITAKA mieli okazję przekonać się jak wsparcie firmy w bezpośredni sposób przekłada się na fachową pomoc UNICEF zapewnianą dzieciom i ich mamom.

ITAKA wspiera 3-letni program UNICEF pomocy dzieciom w 10 dystryktach Sri Lanki, w których stopień niedożywienia dzieci jest najwyższy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wyjazdu

Więcej informacji o zaangażowaniu firmy:
tutaj

Data publikacji: 01.02.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.