FaceBook

Mistrzyni świata w tenisie Serena Williams mianowana najnowszym Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF

Williams jest jedną z najlepszych zawodowych tenisistek naszych czasów, od dekady dominującą w tej dyscyplinie. Najbardziej znana jest ze swojej siły i finezji gry na korcie,
ale warto przypomnieć, iż jej filantropijne działania poza boiskiem są równie dynamiczne.

Dyrektor Wykonawczy UNICEF, Anthony Lake, podczas drugiego spotkania Annual Social Good w Nowym Jorku, z zadowoleniem powitał Williams w rodzinie UNICEF .

„Serena Williams nie tylko jest mistrzynią świata w tenisie, ale również wzorem mistrza
dla najmłodszych i żarliwym orędownikiem wysokiej jakości edukacji dla każdego dziecka”, powiedział Lake. „Cieszymy się, że Serena przyłączyła się do nas, jako najnowszy Ambasador Dobrej Woli UNICEF i nie możemy się doczekać naszej współpracy, w której wygranymi będą dzieci”.

Williams rozpoczęła współpracę z UNICEF w 2006 roku, kiedy pojechała na swoja pierwszą podróż do Afryki, do Ghany, promować największą w tym kraju kampanię na rzecz zdrowia. Podczas wizyty dołączyła do zespołu wolontariuszy służby zdrowia, którzy szczepili przeciwko najgroźniejszym chorobom, rozdawali moskitiery chroniące przed malarią i wraz z lokalnymi władzami demonstrowali jak ich używać, by uratować życie swoje i dzieci.

W nowej roli Ambasadora Dobrej Woli UNICEF, Williams będzie wykorzystywać swoją popularność i osobiste zainteresowanie sprawami dzieci, by wspierać misję UNICEF. Będzie walczyć o zapewnienie dostępu do wysokiej jakości kształcenia dla najbardziej potrzebujących dzieci, poprzez program „Szkoły dla Afryki” i rozpoczynający się niedługo projekt
„Szkoły dla Azji”.

„Wierzę, że wszystkie dzieci zasługują na szansę, by zrobić coś ze swoim życiem”, powiedziała Williams. „ Z poświęceniem pomagam UNICEF zapewnić wysokiej jakości edukację
dla dzieci, aby pomóc najmłodszym budować lepszą przyszłość dla siebie, swoich rodzin
i najbliższej społeczności”.

Świeżo upieczona pani Ambasador jest jedną z najbardziej dominujących postaci w świecie tenisa. Do tej pory Williams zdobyła w sumie 13 razy zwycięstwo w Wielkim Szlemie oraz złote medale na Igrzyskach Olimpijskich w 2000 i 2008 roku.

Williams dołączyła do słynnego grona Ambasadorów UNICEF, do którego należeli i należą m.in. Danny Kaye, Audrey Hepburn, Harry Belafonte, Mia Farrow, David Beckham, Orlando Bloom, Yuna Kim i Shakira.

Więcej o ambasadorach TUTAJ.

Data publikacji: 22.09.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.