FaceBook

Ostrzeżenie przed falą tsunami w basenie Pacyfiku

Potężne trzęsienie ziemi uderzyło w wybrzeże Japonii 11 marca rano (czasu polskiego). Wstrząsy o sile prawie 9 w skali Richtera wywołały falę tsunami, którą osiągała wysokość nawet 10 metrów.

Ostrzeżenie przed tsunami ogłoszono dla większości krajów basenu Pacyfiku: Rosji, Tajwanu, Filipin, Papui Nowej Gwinei, Australii, Nowej Zelandii, Fidżi, Meksyku, Gwatemali, Salwadoru, Kostaryki, Nikaragui, Panamy, Hondurasu, Chile, Ekwadoru, Kolumbii i Peru.

UNICEF na bieżąco monitoruję sytuację. Jesteśmy obecni w większość z zagrożonych państw i gotowi do podjęcia akcji pomocy humanitarnej. Na naszej stronie będziemy informować o rozwoju wydarzeń.

UNICEF ma ogromne doświadczenie działania w sytuacjach kryzysowych. Od prawie 65 lat niesiemy pomoc wszędzie tam, gdzie katastrofy naturalne zagrażają zdrowiu i życiu dzieci i ich rodzin.
Data publikacji: 11.03.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.