FaceBook

Pakistan w potrzebie

Już drugi rok z rzędu powódź monsunowa dotknęła pakistańską prowincję Sindh. Wspólnie ze swoimi partnerami UNICEF dociera z pomocą ratującą życie do setek tysięcy rodzin. Prawie 210 tys. osób każdego dnia ma zapewniony dostęp do czystej wody. Mydło, tabletki uzdatniające wodę, wiadra dostarczane są do ponad 100 tys. potrzebujących w tym regionie.

UNICEF wspiera około 100 mobilnych ośrodków szczepień w dostarczaniu ponad 175,5 tys. szczepionek przeciw polio i odrze.

Pracownicy UNICEF docierają także bezpośrednio do gospodarstw domowych, gdzie kontrolują stan zdrowia dzieci oraz ich matek i w razie potrzeby kierują na dalsze leczenie.

W tym tygodniu UNICEF stworzył również 900 tymczasowych ośrodków edukacyjnych, dzięki którym ponad 45 tys. dzieci będzie miało dostęp do nauki.

UNICEF założył 23 nowe ośrodki pomocy dla niedożywionych dzieci, które uzupełniają 454 tego typu punkty założone po powodzi w 2010 r. Ośrodki te współpracują z agendami ONZ i zarówno krajowymi jak i międzynarodowymi organizacjami pozarządowymi.

Setki tysięcy dzieci i kobiet przesiedlonych w wyniku powodzi potrzebuje natychmiastowej pomocy humanitarnej. UNICEF walczy z poważnymi brakami środków finansowych na zapewnienie pomocy poszkodowanym. UNICEF apeluje do społeczności międzynarodowej o pomoc na rzecz dzieci w Pakistanie. Potrzebnych jest ponad 50,3 mln USD na pokrycie najpilniejszych potrzeb dzieci i ich matek przez najbliższe pół roku. Zapewnienie dostępu do czystej wody to koszt 600 tys. USD miesięcznie. Dodatkowe dostawy lekarstw, pożywienia i wody są pilnie potrzebne, ale nie można ich kupić bez dodatkowych środków.

„Czas ma kluczowe znaczenie dla ratowania życia dzieci i ich rodzin dotkniętych przez powodzie. UNICEF zapewnia najważniejszą na tę chwilę pomoc humanitarną, ale potrzebuje dodatkowych środków, aby zdążyć na czas do wszystkich potrzebujących” – powiedział Dan Rohrmann, przedstawiciel UNICEF w Pakistanie.

W przyszłym tygodniu dzięki współpracy UNICEF z Ministerstwem Zdrowia w Pakistanie i partnerami takimi jak WHO i UNFPA, pomoc humanitarną otrzyma ponad milion kobiet i dzieci w sześciu powiatach dotkniętych przez powódź. Zapewnione zostaną im m.in. szczepienia ochronne, tabletki odrobaczające, zestawy pierwszej pomocy i higieny osobistej, co zmniejszy zagrożenie wystąpienia chorób zakaźnych i powikłań ciąży.

Wpłacając na tzw. Najpilniejsze Potrzeby UNICEF dają nam Państwo szansę działać szybko, sprawnie i skutecznie wszędzie tam, gdzie właśnie trwa kryzys humanitarny. Wszystkim Darczyńcom serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie!

WPŁAĆ
Data publikacji: 05.10.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.