Podsumowanie 2015 roku

Ten tekst przeczytasz w 2 minuty.
Podsumowanie 2015 roku

Drodzy Darczyńcy, Szanowni Państwo,

Koniec roku jest niezmiennie czasem podsumowań, postanowień, planów na przyszłość.
W UNICEF nasz plan jest prosty i niezmienny od lat: sprawić, by życie jak największej liczby dzieci na świecie stało się lepsze, łatwiejsze, ich dzieciństwo szczęśliwsze, a na małych twarzyczkach częściej gościł uśmiech. Aby udało się je ochronić przed tragicznymi skutkami klęsk żywiołowych, konfliktów zbrojnych czy katastrof humanitarnych.

Dzięki tysiącom Polaków, których serca są otwarte na problemy innych, każdego roku UNICEF Polska konsekwentnie realizuje ten plan, z pełnym przekonaniem i wiarą
w skuteczność naszych wspólnych działań i sukces w postaci poprawy warunków i jakości życia dzieci na całym świecie.

Niestety mijający rok 2015 nie był wyjątkiem i podobnie jak poprzednie lata obfitował w wiele tragicznych wydarzeń na świecie. Część z nich, jak np. katastrofalne w skutkach trzęsienie ziemi w Nepalu czy konflikt zbrojny w Syrii i związana z nim tragedia setek tysięcy dorosłych i dzieci zmuszonych do opuszczenia domów i wędrówki w poszukiwaniu bezpiecznego schronienia, trafiały do naszej świadomości poprzez media i spotykały się natychmiastową
i szczodrą reakcją polskich darczyńców. Ze wzruszeniem obserwowaliśmy, że Polacy nie pozostają obojętni także na te rzadziej omawiane w mediach problemy, takie jak skrajne ubóstwo, głód i niedożywienie czy głęboko zakorzenione lokalne zwyczaje mające tragiczny wpływ na życie dzieci i młodych ludzi, które mają miejsce w różnych miejscach na świecie,
a często nawet w krajach położonych tuż za naszymi granicami.  

Choć wszyscy w UNICEF Polska staramy się z pełnym optymizmem spoglądać w przyszłość, nie mamy złudzeń, że nadchodzący rok 2016 będzie wolny wydarzeń, które będą wymagały natychmiastowej reakcji ze strony organizacji pomocowych. Mamy także pełną świadomość, że problemy dręczące współczesną cywilizację nie znikną z dnia na dzień,
a nasze konsekwentne działania na rzecz tych najbardziej narażonych i bezbronnych czyli dzieci muszą być kontynuowane w nadchodzącym roku i następnych latach.

Dziękujemy wszystkim Państwu za każdego rodzaju wsparcie - każda pomoc jest dla tych dzieci niezwykle cenna, a nam pozwala podejmować działania, dzięki którym jest im łatwiej żyć. Dziękujemy i jak co roku prosimy o dalsze wsparcie. Ufamy, że dzięki Państwa zaangażowaniu i naszym działaniom, żadne dziecko na świecie nie zostanie pozostawione samo sobie. 

Marek Krupiński
Dyrektor Generalny UNICEF Polska

Krzysztof Socha
Przewodniczący Rady UNICEF Polska

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej