FaceBook

Podsumowanie kampanii Wszystkie Kolory Świata

„Wszystkie Kolory Świata” to międzynarodowy projekt UNICEF, który rozpoczął się w listopadzie 2011 roku w polskich szkołach. W ramach kampanii, do końca lutego 2012r., uczniowie przygotowywali charytatywne laleczki. Laleczki te to nie zwykłe szmaciane zabawki – ale symbol pomocy, jakiej dzieci udzieliły swoim rówieśnikom w Sierra Leone. Do projektu zgłosiło się 1140 placówek edukacyjnych z całej Polski: szkół, przedszkoli, domów kultury
i bibliotek publicznych.

Każda placówka zorganizowała obchody Dnia Wszystkich Kolorów Świata, podczas którego zaprezentowane zostały wszystkie laleczki uszyte przez dzieci. Zaproszeni goście mogli zaopiekować się wybraną przez siebie laleczką w zamian za przekazanie darowizny na rzecz dzieci w najbiedniejszych krajach. Zaangażowanie szkół i przedszkoli w akcję było ogromne
i zasługuje na najwyższe uznanie. Łącznie udało się pozyskać 711 tysięcy złotych
na ratowanie życia dzieci w Sierra Leone. Zebrane w ten sposób pieniądze przeznaczone zostaną na zakup szczepionek przeciwko najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego: odrze, gruźlicy, polio, tężcowi noworodkowemu.

dsc02965_1600x12001

Projekt „Wszystkie Kolory Świat” miał także na celu kształtowanie wśród najmłodszych postawy tolerancji i otwartości na inne kultury. Zanim uczniowie przystąpili do szycia laleczek odbywali „podróż przez kontynenty” tzn. wybierają region świata, który ich najbardziej interesuje i starali się dowiedzieć jak najwięcej o kulturze wybranego kraju, zwyczajach w nim panujących, codziennym życiu ludzi. Ta wiedza pozwoliła im uszyć laleczkę reprezentującą wybrane przez siebie państwo.

Każda szkoła biorąca udział w akcji mogła wystawić jednego reprezentanta – laleczkę, która wzięła udział w konkursie na najbardziej oryginalną pracę. Głosowanie odbyło się na oficjalnej stronie UNICEF Poland na Facebooku. Otrzymaliśmy ponad 600 prac, które można było podziwiać do końca lutego. Zainteresowanie konkursem było ogromne! Laureatem konkursu została Szkoła Podstawowa im. W. Broniewskiego w Trzciance, która w nagrodę będzie gościła Majkę Jeżowską – Ambasadora Dobrej Woli UNICEF wspierającą kampanię „Wszystkie Kolory Świata”.

mj

Data publikacji: 08.03.2012
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.