FaceBook

Podziękowania z Pakistanu dla polskich Darczyńców

Przedstawiciele biura UNICEF w Pakistanie dziękują polskim Darczyńcom oraz polskiemu komitetowi za pomoc udzieloną po największej od 80 lat powodzi. UNICEF Polska prowadził zbiórkę dla Pakistanu w okresie ciężkim także dla Polaków - wiele regionów kraju również zmagało się wtedy z powodzią. Mimo to, podczas prowadzonej akcji udało się zebrać kwotę w znaczny sposób pozwalająca poprawić warunki życia wielu dzieci. Poniżej prezentujemy treść przesłanej do nas wiadomości.

2 listopada 2011

Sz.P. Marek Krupiński
Dyrektor Generalny
Polski Komitet Narodowy UNICEF
Al. Wilanowska 317, Warszawa 02-665

Szanowny Panie,

W imieniu UNICEF w Pakistanie pragnę złożyć serdeczne podziękowania Panu oraz całemu zespołowi Polskiego Komitetu Narodowego UNICEF za zaangażowanie oraz szczodre wsparcie dla kobiet i dzieci dotkniętych przez powódź w Pakistanie. Wczesne wsparcie od Komitetów Narodowych ma kluczowe znaczenie i jest niezbędne w zapewnieniu pomocy kobietom i dzieciom, najbardziej bezbronnym podczas kryzysu humanitarnego.

Przekazana przez Polski Komitet Narodowy suma 69 913 USD w dużej mierzę pomogła dzieciom poszkodowanych przez powódź. Wielu z nich przeżywa tę katastrofę po raz drugi w tak krótkim okresie . Środki zostały przeznaczone na dostarczenie czystej wody, urządzeń sanitarnych oraz zestawów higieny osobistej na dotkniętych powodzią obszarach w celu zmniejszenia ryzyka wystąpienia chorób zakaźnych. Do dzisiaj, UNICEF zapewnił dzienne dostawy wody pitnej aż 643 000 osób. Zapewniliśmy także dostęp do tymczasowych latryn dla 267 600 osób i dostarczyliśmy 189 000 osób zestawy do higieny osobistej (zestaw zawiera mydło, pastę do zębów, środki czystości, ręczniki, artykuły higieniczne oraz kubki, które starczą rodzinie na 3 miesiące) oraz kanistry z wodą pitną dla 665 000 osób. Ponad 485 180 osób wzięło udział w naszych sesjach edukacyjnych o higienie.

Niestety, mimo tych osiągnięć, przed nami jest jeszcze bardzo dużo pracy. Setki tysięcy dzieci i kobiet nadal żyją w bardzo trudnych warunkach, bez dostępu do czystej wody pitnej, urządzeń sanitarnych oraz podstawowych usług medycznych. Wciąż liczymy na wsparcie Komitetów Narodowych w naszej walce ze skutkami powodzi.

Załączyłem nasz najnowszy raport o działaniach UNICEF oraz o wyzwaniach, które czekają nas w przyszłości. Może być Pan pewien, że wsparcie okazane przez Was w tym roku polepszyło warunki życia dzieci na zalanych terenach Pakistanu. Dzięki Waszej pomocy, UNICEF wraz ze swoimi partnerami dotarł z pomocą do wielu więcej dzieci niż w przeszłości.

W razie jakichkolwiek pytań uprzejmie proszę o kontakt.

Z poważaniem,

Dan Rohrmann

Przedstawiciel UNICEFpakistanlist
Oryginał listu przesłanego do biura UNICEF Polska
Data publikacji: 24.11.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.