FaceBook

Polskie lotniska włączyły się w akcję pomocy Haiti prowadzoną przez UNICEF

Wystarczy tak niewiele by pomóc.: 100 zł to 100 saszetek z wysokokaloryczną żywnością dla niedożywionych dzieci; już za 210 złotych zapewnimy dwóm rodzinom pełne zestawy sanitarno higieniczne.

12 stycznia potężne trzęsienie ziemi dotknęło najbiedniejszy kraj na zachodniej półkuli - Haiti. Zginęło 210 tysięcy osób, liczba rannych sięgnęła 300 tysięcy. Ponad 1,1 miliona straciło dach nad głową. UNICEF, który jest obecny na Haiti od ponad 60 lat, już kilka godzin po trzęsieniu ziemi rozpoczął akcję ratunkową. Dziś przygotowujemy długofalowy plan pomocy haitańskim dzieciom.

UNICEF Polska jako pierwsza organizacja w Polsce ogłosił apel o pomoc, który spotkał się z ogromnym odzewem. Dzięki Państwa wsparciu udało nam się dotrzeć do znacznie większej liczby darczyńców. W efekcie mogliśmy zareagować szybciej i skuteczniej pomóc najbardziej potrzebującym. Do tej pory przekazaliśmy do naszego biura na Haiti ponad 2 miliony złotych.

UNICEF jest w całości finansowany ze składek darczyńców. Już dziś wiemy, że pomoc na Haiti potrzebna będzie jeszcze przez wiele miesięcy.

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie.

UNICEF Polska składa serdeczne podziękowania Dyrekcji portów lotniczych:

- Dyrekcji Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach

- Dyrekcji Międzynarodowego Portu Lotniczego im. Jana Pawła II Kraków - Balice

- Dyrekcji Portu Lotniczego Łódź im. Władysława Reymonta

Data publikacji: 30.03.2010
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.