FaceBook

Pomoc z myślą o przyszłości

W ogarniętym suszą regionie Oromia w Południowej Etiopii, kobiety i dzieci pochodzące z wioski Melbena czekają na przyjazd cysterny z cennym ładunkiem wody. Niewielkie opady deszczu na tych terenach w ciągu dwóch lat doprowadziły do klęski suszy. Odkąd 9 miesięcy temu wyschły stawy i ręcznie kopane studnie, jedynym źródłem pitnej wody są cysterny.

Długofalowe rozwiązania są niezbędne na tych odległych terenach, często dotkniętych klęską suszy, aby mieszkańcy mieli stały dostęp do wody pitnej i nie byli uzależnieni
od zewnętrznych dostawców. Dzięki temu możemy uniknąć niebezpieczeństw związanych
z przemieszczaniem się
całych społeczności w poszukiwaniu wody.

"Jeżeli ciężarówka z wodą nie przybędzie, musimy opuścić nasze domy. Jest aż tak źle." mówi Kurfa Wariom, 22-letnia matka dwojga dzieci, która straciła dziewięć ze swoich dziesięciu sztuk bydła, podczas obecnie panującej suszy.

_dsc0268
©UNICEF/Ethiopia/2011/Lemma

UNICEF WSPIERA NOWATORSKIE ROZWIĄZANIA

Pompa wodna w szkole podstawowej Griftu w Kenii jest jednym z przykładów długoterminowych rozwiązań. Jest ona zasilana energią słoneczną i zapewnia stały dopływ wody do nowo zbudowanego zbiornika. To z kolei pozwala na budowę oddzielnych toalet
dla chłopców i dziewcząt, zachęca rodziców do zapisywania dzieci do szkoły i ułatwia przekazywanie wiedzy o higienie.

Zapewnienie dostępu do wody pitnej jest jednym z podstawowych celów UNICEF, który jest realizowany nawet w nadzwyczajnie trudnych sytuacjach. Podczas klęsk humanitarnych, nasze innowacyjne rozwiązania odpowiadają na najpilniejsze potrzeby. Pozwalają także budować trwałe zasoby wodne zapewniające ludności niezależność w przyszłości.

PRZEKAŻ DAROWIZNĘ I POMÓŻ ZBUDOWAĆ LEPSZĄ PRZYSZŁOŚĆ DLA DZIECI W ROGU AFRYKI!

JAK POMÓC?

Wpłać darowiznę ONLINE lub zrób przelew na konto akcji:
73 1020 1013 0000 0102 0151 5907 (wydrukuj przekaz) i zostań głosem dzieci dzieląc się informacją o potrzebie pomocy ze swoimi znajomymi!

Data publikacji: 03.10.2011
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików Cookies, z których niektóre dane mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w Polityce cookies.