Poznaj Darczyńców UNICEF Polska

Ten tekst przeczytasz w 3 minuty.
poznaj_darczyncow_unicef_polska_1

Warszawa, 2 sierpnia 2019 r. - Co motywuje nas do pomagania? Dlaczego chcemy angażować się w pomoc innym? Jaka historia lub przemyślenia mają na to wpływ i dlaczego decydujemy się na działanie właśnie z UNICEF?

Poznaj Darczyńców UNICEF Polska, którzy podzielili się odpowiedziami na powyższe pytania! Dziękujemy serdecznie wszystkim za otwartość. Nie pozostawajmy obojętni na cierpienie nawet, jeśli wiemy o nim tylko z relacji. Mamy wpływ na to, jak zmienia się świat!

Odkąd w Polsce żyjemy coraz dostatniej, czuję potrzebę, moralny obowiązek, podzielenia się z tymi, którzy znajdują się w złych warunkach nie z własnej winy. Uważam, że wciąż jest zbyt mało solidarności miedzy bogatymi a biednymi krajami i ludźmi. Wspieram dzieci w krajach objętych wojną czy kryzysem, bo wiem, że są bezbronne i cierpią najbardziej.

Agnieszka z Warszawy

poznaj_darczyncow_unicef_polska_2

Od wielu lat pracuję w szkole jako nauczyciel i wychowawca wielu klas, jestem również kuratorem społecznym pomagającym rodzinom nieletnich. Moja praca powoduje, że może bardziej od innych, zauważam dzieci potrzebujące wsparcia i pomocy. Dlaczego działam z UNICEF? W ubiegłym roku, w czasie wakacji otrzymałam telefon od bardzo miłej przedstawicielki Waszej organizacji, która opowiedziała mi o tym, co robicie i czego dokonujecie. Siedząc wtedy na ławeczce, w pełni wakacyjnego słońca, podjęłam decyzję, że pomogę.

Hanna z Pruszkowa

poznaj_darczyncow_unicef_polska_3

Jestem mamą dwóch wspaniałych dziewczyn. Codziennie patrzę na nie z miłością i z troską. Martwię się o ich przyszłość, bywają momenty, kiedy boję się o nie, bo świat jest taki nieprzewidywalny... W całej tej nieprzewidywalności, w chaosie współczesnego świata moje dzieci mają szczęście. Mają ciepły dom, kochających rodziców, którzy troszczą się o ich potrzeby, mają wszystko, czego trzeba dorastającym dziewczynkom. Inni nie mają tego szczęścia. Szczęściem, dobrem trzeba się dzielić, choćby po to, by nie stracić wiary w to, że "ludzi dobrej woli jest więcej."  Nie wiem, co nas czeka, nie potrafię przewidzieć przyszłości, nie mogę jej zaplanować, ale chcę wierzyć, że zawsze znajdzie się ktoś, kto ma nieco więcej szczęścia i będzie gotów się nim podzielić.

Alicja z Puńcowa

poznaj_darczyncow_unicef_polska_4

Współczucie krzywdzonym dzieciom wpłynęło na moją decyzję pomocy. Zdecydowałem się na pomoc finansową przez UNICEF, ponieważ mam do tej organizacji zaufanie i wierzę, że ta organizacja rzeczywiście pomaga niezależnie od preferencji politycznych i religijnych.

Andrzej z Wrocławia

poznaj_darczyncow_unicef_polska_5

Będąc młodą osobą przewlekle chorą z dwójka małych jeszcze dzieci wiem jak ważne jest wsparcie i pomoc innych. Wiem też, że nie zawsze jest łatwo, więc tym małym gestem chciałam pomóc tym najbardziej bezbronnym i potrzebującym ....dzieciom, bo to one są przyszłością naszego świata.

Joanna z  Poznania

poznaj_darczyncow_unicef_polska_6

Na moje zaangażowanie w pomoc wpłynęło wychowanie przez dziadków pamiętających II wojnę światową i trudny czas po jej zakończeniu. Mimo iż w ich domu się nie przelewało, zawsze służyli pomocną dłonią, ciepłą zupą czy choćby szklanką herbaty i cierpliwym wysłuchaniem problemu. Działam z tą organizacją, bo funkcjonuje ona od lat, ma sprawdzone sposoby, wydeptane ścieżki i daje mi pewność, że przelane środki trafią do potrzebujących, a nie zostaną skorumpowane.

Karolina z Poznania

poznaj_darczyncow_unicef_polska_7

Jestem mamą i babcią. Wszelkie niedole i nieszczęścia dotyczące dzieci odczuwam tak, jakby dotyczyły  moich wnucząt. Zaangażowałam się w tę pomoc dzięki Waszym wolontariuszkom, które chodziły po domach i opowiadały o Waszej organizacji. UNICEF jawi mi się jako organizacja, dla której nieważne jest pochodzenie, narodowość, kolor skóry, religia, czy "inność" dziecka. 

Marika z Torunia

Zobacz również

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Jak radzić sobie z lękiem separacyjnym u dziecka?

Rozłąki z dzieckiem mogą być bolesne zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Czasami jednak rozstanie może wywoływać u dziecka niepokój i uczucie zmartwienia. 

Więcej
Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Jak rozmawiać z dziećmi o mowie nienawiści

Mowa nienawiści ma długą historię, ale rozwój internetu przyczynił się do tego, jak duży może mieć ona zasięg. Czy to osobiście, czy w przestrzeni online, prawie wszystkie dzieci i młodzież zetkną się kiedyś z mową nienawiści. Warto, abyś jako rodzic porozmawiał z dzieckiem o mowie nienawiści, aby pomóc mu ją rozpoznać i uświadomić go, co może zrobić, gdy się z nią zetknie.

Więcej
Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

WIDEO - Młodzi pytają o zdrowie psychiczne

Doktor Hina, ze Szpitala Dziecięcego w Nowym Jorku, odpowiada na pytania młodych osób dotyczące profilaktyki zdrowia psychicznego.

Więcej